• У Газі бульдозери відкопали цвинтар часів стародавнього Риму.Вокруг Света. Украина
  У Газі бульдозери відкопали цвинтар часів стародавнього Риму
  Наука
  Вівторок, 1 лютого 2022

  У Газі бульдозери відкопали цвинтар часів стародавнього Риму

  Під час будівельних робіт у секторі Газа розкопали місце поховання часів Римської імперії. Однак, чи вдасться зберегти знайдені артефакти?

  У секторі Газа під час проведення будівельних робіт бульдозери розкопали руїни гробниці, що була споруджена за часів стародавнього Риму. Про це у понеділок повідомили представники Хамасу.

  Міністерство туризму та археології Палестини заявило, що його співробітники зібрали об’єкти, виявлені у гробниці. Будівельні роботи припинено. Проте незалежний археолог після вивчення фотографій припустив, що було знайдено скоріше цвинтар, ніж гробницю.

  За повідомленнями місцевих ЗМІ люди, деякі за допомогою візків, запряжених ослами, пограбували багато артефактів, знайдених на місці поховання. За словами мешканців регіону, археологічні об’єкти на кшталт кришок трун та каміння з написами знаходили ще за тиждень до оголошення міністерства.

  Газа — прибережний анклав, в якому проживає понад 2 мільйони людей. Це місце з дуже багатою історією, оскільки воно знаходилось на перетині стародавніх торгових маршрутів між Єгиптом та Левантом. Проте десятиліття збройних конфліктів та стрімкого зростання міської забудови у перенаселеній, вузькій території призвели до того, що більшість археологічних скарбів Гази погано захищена.

  За словами незалежного археолога, на підставі фотографій можна припустити, що знайдений цвинтар датується періодом від пізньої Римської імперії до Візантійського періоду 1600 років тому.

  Знахідка може говорити про те, що неподалік знаходиться римський храм або візантійська церква.

  Фото: Mahmud HAMS

  Загальний вид місця будівництва. Як повідомляється, саме там було знайдено кладовище періоду Римської імперії.

  Минулого тижня представники Хамас, озброєного угруповання, що контролює сектор Газа з 2007 року, профінансували відкриття візантійської церкви V століття як музей. Церква була відновлена місцевими та міжнародними неурядовими організаціями.

  Але та сама влада Хамас у 2017 році зруйнувала великі ділянки поселення ханаанеїв віком 4 500 років, щоб побудувати будинки для своїх співробітників.

  За матеріалами The Times of Israel