• В Аргентині знайшли «безрукого» динозавра.Вокруг Света. Украина
    В Аргентині знайшли «безрукого» динозавра
    Наука
    Четвер, 17 лютого 2022

    В Аргентині знайшли «безрукого» динозавра

    Новий вид динозавра, який блукав планетою 70 мільйонів років тому, може здатися не надто страшним. Але він був майстерним хижаком, незважаючи на те, що його передні кінцівки були навіть коротшими, ніж у тиранозавра.

    Скам’янілі останки нового виду, названого Guemesia ochoai, виявили в Аргентині дослідники з Музею природної історії в Лондоні. Їх аналіз припускає, що Geumesia ochoai був різновидом абелізаврів – клади динозаврів з крихітними передніми кінцівками, яким доводилося покладатися на свої потужні голови та щелепи, щоб захоплювати видобуток.

    Абелізавриди в цілому нагадували T-Rex, але у них були надзвичайно короткі черепи, які часто мали гребені, шишки та роги. Попередні дослідження показують, що абелізавриди харчувалися великими динозаврами, такими як титанозаври, незважаючи на те, що вони мали крихітні «руки», які були марними.

    Фото: Natural History Museum

    Скам’янілості абелізавридів раніше були виявлені в гірських породах Африки, Південної Америки, Індії та Європи, і 35 видів вже описані в Аргентині. Однак, хоча більшість із цих 35 видів походять з Патагонії на півдні Аргентини, новий вид був виявлений у формації Лос-Бланкітос поблизу Амблайо на півночі Аргентини. «Динозаври, що живуть у цьому регіоні, сильно відрізнялися від тих, що мешкали в інших частинах Аргентини. Це підтверджує ідею існування окремих провінцій у крейдяному періоді Південної Америки», — повідомив Анджалі Госвамі, науковий керівник музею та співавтор дослідження.

    Більшість абелізаврид мозок був «відносно невеликим», але череп Guemesia ochoai виявився на 70% менше, ніж у його родичів. Дослідникам неясно, чи це було пов’язано з тим, що новий екземпляр був підлітком, або у всіх представників виду були маленькі черепи. Крім того, на відміну від інших видів абелізаврид, новий вид не мав рогів.

    Палеонтологи виявили, що в передній частині черепа Guemesia ochoai є ряди невеликих отворів, які, можливо, допомагали тварині зберігати прохолоду, а кров накачувалась у тонку шкіру передньої частини голови для виділення тепла.

    Тепер команда сподівається виявити більше представників Guemesia ochoai, щоб дізнатися більше про життя в стародавній Аргентині. 

    За матеріалами The Daily Mail

     

    Завантажити ще