• Лютий рибалка: в Португалії описали новий вид спинозавра з головою крокодила.Вокруг Света. Украина
  Лютий рибалка: в Португалії описали новий вид спинозавра з головою крокодила
  Наука
  П'ятниця, 18 лютого 2022

  Лютий рибалка: в Португалії описали новий вид спинозавра з головою крокодила

  Хижий 8-метровий динозавр із крокодилоподібним черепом та колючою спиною тинявся околицями сучасного Лісабона 130 млн років тому.

  Палеонтологи проаналізували скам’янілості, знайдені 1999 року на цвинтарі динозаврів палеонтологом-любителем Карлосом Натаріо.

  Дослідники й раніше підозрювали, що вид динозавра визначено неправильно. Свого часу знахідку зарахували до відомих науці динозаврів Baryonyx walkeri.

  Нещодавно професор Октавіо Матеус зі Школи науки і технологій NOVA в Капаріці та його колеги піддали скам’янілості викопної тварини новому аналізу.

  Щоб дізнатися більше про динозавра, дослідники створили на основі скам’янілих кісток і зубів 3D-модель. Її виклали у безкоштовний доступ, щоб інші вчені могли ознайомитися з новим видом.

  Його назвали Iberospinus natarioi (на честь Карлоса Натаріо). У динозавра віком 130 млн років був крокодилоподібний череп та колючі шипи на спині. Також тварина мала дивовижну здатність регенерувати втрачені зуби. Спінозавр, що полюбляв болотяне та водне середовище, полював на рибу, наче крокодил.

  Фото: Mateus/Estraviz-López

  За словами професора Матеуса, спинозаври – одні з найзагадковіших динозаврів-тероподів через їхню унікальну адаптацію до водного середовища та відносну рідкість.

  До раціону спинозаврів переважно входила риба. Але вони могли також ласувати й іншою здобиччю, наприклад, птерозаврами.

  Хоча спинозаври були лютими хижаками, вони не так добре відомі, як інші м’ясоїдні тероподи, такі, як тираннозавр рекс.

  На думку команди, це пов’язано із фрагментарним характером їхнього літопису скам’янілостей, заснованої в більшості випадків на окремих зубах. А також із незвичайною будовою їхнього тіла.

  Iberospinus natarioi – один із кількох спинозавридів, виявлених на Піренейському півострові. Можливо, ця группа виникла саме в Західній Європі.

  Скам’янілості Iberospinus natarioi являють собою один із найповніших зразків спинозавра у світі, резюмували дослідники.

  Результати дослідження опублікував журнал PLOS One.

  За матеріалами Daily Mail

   

  Завантажити ще