• Коли жили динозаври?.Вокруг Света. Украина
  Коли жили динозаври?
  Питання-відповідь
  Субота, 4 грудня 2021

  Коли жили динозаври?

  Вони вимерли 66 мільйонів років тому, можливо, через падіння гігантського астероїда.

  Динозаври жили на Землі в мезозойську еру, протягом трьох геологічних періодів – тріасового, юрського і крейдового. Їх існування тривало близько 160 мільйонів років і закінчилося 66 мільйонів років тому. Для порівняння, з моменту відділення предків сучасної людини від інших приматів до нашого часу минуло орієнтовно близько 6-7 мільйонів років.

  Поява динозаврів приблизно 225 мільйонів років тому була пов’язана з потеплінням: рептилії, здатні розмножуватися без водного середовища і швидко пересуватися по суші, широко поширилися по планеті і почали бурхливо розвиватися. Зараз їхні викопні останки знаходять на всіх сучасних континентах, зокрема й в Антарктиді.

  Динозаври пережили багато змін на нашій планеті і вимерли наприкінці крейдового періоду. Загальної думки щодо причин їх вимирання у науки немає, проте точно відомо, що воно було частиною великого вимирання безлічі живих істот того часу.

  Згідно з однією з найпопулярніших гіпотез, причиною став величезний астероїд або комета, що зіткнувся з Землею в районі території сучасної Мексики. Саме там міститься древній кратер Чиксулуб діаметром близько 180 кілометрів, виникнення якого датується кінцем крейдового періоду. Таке зіткнення могло призвести до зниження температури на цілих 26 ° C усього за кілька років! Тож не дивно, що багато тварин не змогли пристосуватися до таких різких змін.

  Завантажити ще