• Морські біологи зафіксували полювання косаток на дорослих синіх китів.Вокруг Света. Украина
    Морські біологи зафіксували полювання косаток на дорослих синіх китів
    Тварини
    Неділя, 30 січня 2022

    Морські біологи зафіксували полювання косаток на дорослих синіх китів

    Косатки є найвищими хижаками океану і полюють на різні види, у тому числі на дитинчат горбатих і сірих китів. Проте раніше факти нападу та вбивства дорослого здорового синього кита - найбільшого ссавця, який коли-небудь існував на планети, були невідомі.

    Співробітники Центру дослідження китоподібних у Західній Австралії під час щорічного дослідження помітили косаток, які вбили під час полювання дорослого синього кита біля затоки Бремер. За даними вчених, кит-жертва мав довжину 18-21 метр, у той час як максимальна довжина косатки становить 9 метрів. В атаці брала участь зграя з 14 косаток, яку очолювали самки.

    Спостереження співробітників Центру дослідження китоподібних (CETREC) проводились у березні та квітні 2019 року, але відкриття було докладно описано у новій статті, опублікованій наприкінці січня 2022 року у журналі Marine Mammal Science.

    “Це найбільша подія хижацтва на цій планеті: найбільший вищий хижак вбиває найбільшу існуючу істоту”, – заявив співавтор дослідження Роберт Пітман з Інституту морських ссавців Орегонського державного університету.

    Також команда повідомила про два зафіксовані випадки нападу косаток на дитинчат синього кита: навесні 2019 року та у березні 2021-го.

    Косатки – одні з найвідоміших морських ссавців, зі своїми характерними чорно-білими тілами. Їх часто називають китами-вбивцями, але насправді косатки є найбільшими представниками сімейства дельфінів.

    Косатки дуже розумні і здатні координувати тактику полювання, як зграя вовків. При полюванні на велику здобич косатки по черзі таранять свою жертву зі швидкістю понад 55 км на годину, кусають її та блокують її дихало, доки тварина зрештою не втопиться.

    Синій кит – морський ссавець, що знаходиться під загрозою зникнення. Його довжина досягає 33 метрів, а маса – 200 тонн (приблизно 33 слони). Синій кит живе у всіх океанах, крім Північного Льодовитого.

    Червоний список Міжнародного союзу охорони природи відносить синіх китів до категорії «знаходиться під загрозою зникнення», в основному через агресивний комерційний китобійний промисл у 1900-х роках, хоча нещодавно популяції продемонстрували перспективне відновлення.

    За словами вчених, нещодавні напади косаток на синіх китів насправді можна трактувати як позитивну ознаку, тому що це говорить про те, що в регіоні відновлюється популяція найбільших морських ссавців.

    За матеріалами The Daily Mail

     

    Завантажити ще