• На Гаваях врятували самку горбача, яку тягло на дно сміття.Вокруг Света. Украина
  На Гаваях врятували самку горбача, яку тягло на дно сміття
  Навколо Світу
  П'ятниця, 18 лютого 2022

  На Гаваях врятували самку горбача, яку тягло на дно сміття

  Самка горбатого кита, що подорожує з самцем і дитинчатою, тягла за собою величезний вузол мотузок і сіток.

  Самку горбатого кита в тяжкому стані помітили в Національному морському заповіднику горбатих китів на Гавайських островах у Мауї.

  Навколо голови тварини було намотано, як пізніше з’ясувалося, понад 150 метрів мотузки. При цьому сама мотузка була обплутана різного роду морським сміттям, яке накопичується у водах навколо Гаваїв. “Уривки включали дюжину різних типів мотузок і сіток”, – заявили в Національному управлінні океанічних та атмосферних досліджень (NOAA).

  У Америці наближення до горбатого кита є федеральним злочином, і група реагування працювала за спеціальним федеральним дозволом. Ком сміття затонув, але зоозахисники встигли отримати достатньо даних, щоб встановити його походження та запобігти повторенню ситуації.

  Дитинча та самець, що супроводжували самку, були вільні. «Опинившись на волі, мати і дитинча відразу заспокоїлися, при цьому малюк сховався під підборіддям матері. Успішна акція з порятунку збільшила шанси на виживання як матері, так і її нащадка», — йдеться у заяві NOAA.

  За матеріалами AP

   

  Завантажити ще