• 18 європейських мільярдерів: хто вони і на чому заробили свої статки.Вокруг Света. Украина
    18 європейських мільярдерів: хто вони і на чому заробили свої статки
    Навколо Світу
    Середа, 2 лютого 2022

    18 європейських мільярдерів: хто вони і на чому заробили свої статки

    Комусь із них пощастило народиться у багатій родині, комусь довелося заробляти мільйони власною працею.

    Найбагатші люди Європи – це досить різношерста група. Серед них є і бізнесмени зі Східної Європи, які сколотили статки після розпаду Радянського Союзу, і промисловці зі скандинавських країн, і західноєвропейські спадкоємці давніх королівських династій.

    Видання Business Insider склало на основі списку Forbes склало у 2017 році рейтинг найбагатших людей 18 європейських держав. Пропонуємо подивитися, як вони заробили свої мільярди.

    Іон Ціріак, Румунія: $ 1,6 млрд

    Фото: tiriacholdings.ro

    Фото: tiriacholdings.ro

    Найбагатшу людину Румунії знають за прізвиськом Бульдозер з Брашова. У минулому тенісист і хокеїст, Ціріак зумів заробити свої статки після падіння комуністичного режиму в Румунії завдяки інвестиціям у банківській сфері, страхуванню і роздрібній торгівлі.

    Тетяна Казірагі, Монако: $ 1,9 млрд (на 2019 р)

    Фото: woman.ru

    Фото: woman.ru

    Найбагатша жителька Монако і член князівської родини Казірагі Тетяна більшу частину своїх статків успадкувала від дідуся. У 2005 році він вдало продав свою колумбійську пивоварню Bavaria, що дозволило йому забезпечити безбідне майбутнє рідним. Чоловіком Тетяни є  принц Андреа Казірагі, четвертий у черзі на престол Монако.

    Антті Херлін, Фінляндія: $ 5,5 млрд (на 2022 р)

    Фото: maaseuduntulevaisuus.fi

    Фото: maaseuduntulevaisuus.fi

    Коли мова заходить про мільярдні статки, мало хто повірить, що їх можна заробити на виробництві ліфтів і ескалаторів. Але Антті Херлін це вдалося. Він продовжив справу свого прадіда, який у 1920-х роках придбав інженерну компанію KONE.

    Себастьян і Домініка Кульчик, Польща: $3,3 млрд (на 2019 р)

    Фото: forbes.pl

    Фото: forbes.pl

    Брат і сестра з Польщі успадкували свої мільярди від батька Яна, який помер у 2015 році. Портфелем активів батька Себастьян та Домініка управляють з 2014 року. Себастьяну належать $1,5 млрд, Домініці – $1,8 млрд

    Америко Аморім, Португалія: $4,8 млрд (на момент смерті у 2017 році)

    Фото: ispg.org

    Фото: ispg.org

    Аморім став мільярдером завдяки найбільшій у світі компанії з виробництва пробки Corticeira Amorim, яку заснував його дід. Також у нього був бізнес в Анголі (колишня колонія Португалії) та інших країнах Європи. На момент своєї смерті він був найбагатшою людиною в Португалії.

    Альбер Фрер, Бельгія: $ 5,8 млрд (на момент смерті у грудні 2018 р)

    Фото: lefigaro.fr

    Фото: lefigaro.fr

    Фрер розбагатів у 1970-х роках завдяки інвестиціям у виробництво сталі. Займався низкою інших галузей. Король Бельгії навіть нагородив його титулом барона. На момент смерті був найбагатшою людиною Бельгії.

    Одд Рейтан, Норвегія: $ 6,5 млрд (на 2022 р)

    Фото: adressa.no

    Фото: adressa.no

    Рейтан заробив свої $6,5 млрд на продуктах харчування та роздрібній торгівлі: він – власник найбільшої мережі супермаркетів у Норвегії REMA 1000. У 2012 році бізнесмен написав книжку про те, що було б, якби король Норвегії раптом призначив його правителем країни.

    Ернесто Бертареллі, Швейцарія: $ 8,5 млрд (на 2022 р)

    Фото: h2biz.eu

    Фото: h2biz.eu

    Бертареллі розбагатів після того, як продав засновану його дідом фармацевтичну компанію Serono. Наразі його капіталом переважно управляє фонд Waypoint Capital.

    Джон Фредріксен, Кіпр: $ 10,9 млрд (на 2022 р)

    Фото: londonlovesbusiness.com

    Фото: londonlovesbusiness.com

    Фредріксен міг би бути найбагатшим норвежцем, але тепер він громадянин Кіпру. І один з найвпливовіших нафтових магнатів. Бізнесмен заробив нечуване багатство на транспортуванні нафти під час ірано-іракської війни.

    Шарлен де Карвальо-Хейнекен, Нідерланди: $ 17,2 млрд (на 2022 р)

    Фото: fortune.com

    Фото: fortune.com

    Найбагатша мешканка Нідерландів – спадкоємиця пивоварного концерну Heineken. Його наприкінці ХІХ століття заснував дід Шарлен Жерард Адріан Хейнекен. Сьогодні вона входить до ради директорів компанії.

    К’єлль Кірк Крістіансен, Данія: $ 12,7 млрд

    Фото: lego.com

    Фото: lego.com

    Крістіансен завдячує своїм багатством дитячим іграшкам. Це не жарт: він – онук Оле Кірка Крістіансена, засновника фабрики Lego. Протягом 25 років (до 2004 року) К’єлль очолював компанію з виробництва найпопулярніших конструкторів у світі. 

    Шрі і Гопі Хіндуджа, Велика Британія: $ 21 млрд (на 2017 р)

    Фото: peoples.ru

    Фото: peoples.ru

    Брати Шрі і Гопі – половина так званої «фантастичної четвірки», братів і сестер, які керують конгломератом компанії Hinduja Group. Фірма базується в Лондоні і володіє індійським виробником автомобілів Ashok Leyland.

    Дітріх Матешиц, Австрія: $ 24,3 млрд (на 2022 р)

    Фото: diepresse.com

    Фото: diepresse.com

    Найбагатшим громадянином Австрії є засновник Red Bull Дітріх Матешиц: він володіє майже половиною акцій компанії. Але секрет його успіху явно не в добрій освіті: Матешицу знадобилося 10 років, щоб закінчити університет.

    Стефан Перссон, Швеція: $ 18.5 млрд (на 2022 р)

    Фото: peoples.ru

    Фото: peoples.ru

    $ 20 млрд чистого прибутку Перссону допомогли заробити модні тренди: він – найбільший акціонер мережі магазинів одягу H & M. Компанію заснував батько Стефана Ерлінг Перссон, а його син Карл-Йохан Перссон наразі нею керує.

    Георг Шеффлер, Німеччина: $ 11,2 млрд (на 2020 р)

    Фото: schaeffler.hu

    Фото: schaeffler.hu

    Георг Шеффлер володіє 80% промислового виробництва Schaeffler Group, тоді як решта 20% належать його матері. Компанія випускає підшипники кочення для автомобільної, аерокосмічної та промислової галузей.

    Марія Франка Фіссоло і Джованні Ферреро, Італія: $ 36 млрд (на 2022 р)

    Фото: letteradonna.it

    Фото: letteradonna.it

    Дружина і син покійного Мікеле Ферреро завдячують своїми статками кондитерській фабриці Ferrero SpA, яку він заснував. Наразі Джованні є її генеральним директором; його власний капітал складає $33,8 млрд.

    Ліліан Бетанкур, Франція: $ 44,6 млрд (на момент смерті у 2017 році)

    Фото: millionaire.ru

    Фото: millionaire.ru

    Ліліан Бетанкур була найбагатшою жінкою Європи. Вона та її діти володіли 33% косметичного гіганта L’Oreal, який у 1909 році заснував її батько Ежен Шуеллер. Ще за декілька років до смерті у 95-річному віці Ліліан страждала на деменцію, тому її активами давно управляють діти.

    Амансіо Ортега, Іспанія: $ 68,6 млрд (на 2022 р)

    Фото: peacequarters.com

    Фото: peacequarters.com

    Ортега – іспанський бізнес-магнат, який заснував компанію Inditex. Їй належить кілька мереж магазинів одягу, зокрема Zara, Massimo Dutti і Pull and Bear. За даними Forbes, Ортега – другий у рейтингу найбагатших людей світу.

    За матеріалами  Business Insider.

    Завантажити ще