• Американських ламантинів вдалося нагодувати салатом.Вокруг Света. Украина
  Американських ламантинів вдалося нагодувати салатом
  Тварини
  Субота, 19 лютого 2022

  Американських ламантинів вдалося нагодувати салатом

  Безпрецедентна акція порятунку голодуючих тварин увінчалася успіхом — ламантини, що мешкають біля берегів Флориди, почали їсти підживлення.

  Популярні серед місцевих жителів та туристів тварини почали масово гинути, бо їхнє улюблене джерело їжі з морських водоростей зникає через забруднення води відходами сільського господарства, міських сливів та інших джерел.

  Торік було зареєстровано рекордний 1101 випадок смерті серед ламантинів, частіше за все від голоду. Типовий п’ятирічний середній показник становить близько 625 смертей. Згідно зі статистикою державної комісії з дикої природи, цього року вже зареєстровано 164 випадки смерті ламантинів, лише п’ять із них від зіткнень з човнами.

  Фото: Depositphotos

  Тому влада штату розпочала безпрецедентну програму годування ламантинів з використанням пожертвуваного салату ромен на заводі Florida Power & Light на східному узбережжі. Зазвичай експерти з дикої природи радять не годувати диких тварин, тому що вони починають асоціювати людину з їжею. Проте в даному випадку вчені визнали ризики виправданими.

  Програма запрацювала не відразу: кілька тижнів тварини просто не помічали салат, що плаває у воді, бо звикли до іншого виду їжі. Але у результаті тварини оцінили частування. За даними зоозахисників, програма приваблює від 300 до 350 ламантинів на день. Іноді припливало до 800 тварин, іноді менше 60.

  Загалом на сьогоднішній день біля берегів Флориди було висипано понад 25 тонн салату. “Ми змінюємо світ на краще”, – сказав Рон Мезіч з Флоридської комісії з охорони риби та дикої природи . 

  Дивлячись на загальну картину, у водах Флориди мешкає близько 8800 ламантинів. Це велике покращення порівняно з приблизно 2000 тварин у 1990-х роках, що частково є причиною того, що федеральний уряд виключив їх зі списку, що знаходяться під загрозою зникнення. Найближчим часом влада штату сподівається відновити зарості морських водоростей, що є довгостроковим проектом, що фінансується на сьогоднішній день у розмірі 8 мільйонів доларів США.

  За матеріалами AP

  Фото: Depositphotos

   

  Завантажити ще