• Волохатий грабіжник: величезний ведмідь тероризує мешканців Каліфорнії. Відео.Вокруг Света. Украина
  Волохатий грабіжник: величезний ведмідь тероризує мешканців Каліфорнії. Відео
  Тварини
  Понеділок, 21 лютого 2022

  Волохатий грабіжник: величезний ведмідь тероризує мешканців Каліфорнії. Відео

  Пейнтбольні барвники, сирени та тазери не можуть зупинити "дуже великого ведмедя" від пошуків залишків піци та іншої їжі. Влада каже, що з липня він вломився як мінімум у 30 будинків.

  Проблеми співіснування людей та ведмедів не нові. Тільки недавно в новинах розповідали про те, як в Італії ведмідь-жебрак штурмував кондитерські. І ось тепер із проблемним ведмедиком зіткнулися жителі Каліфорнії.

  Починаючи з літа, чорний ведмідь на прізвисько “Танк Хенк” став двохсоткілограмовою проблемою для жителів каліфорнійського Саут-Лейк-Тахо. Він вломився у більш ніж два десятки будинки у пошуках їжі, залишивши по собі чимало пошкоджень.

  Поки що нікому не вдавалося звернути Хенка з наміченого шляху. Представники влади намагалися відлякати пейнтбольними кульками з фарбою, сиренами та тазерами. Але Хенка аж надто приваблює людська їжа, щоб його це все лякало надовго. Звісно, ​​легше знайти залишки піци, ніж шукати чим поживитись у лісі.

  Місцеві жителі з липня місяця викликали поліцію з приводу Хенка понад сто разів. Але це не заважало йому продовжувати вдиратися в будинки обгородженого селища Тахо-Кіс, розташованого за 300 кілометрів від Сан-Франциско.

  Тепер представники влади намагаються впіймати Хенка і, можливо, його приспати. Вони вважають, що ситуація надто небезпечна, щоб залишати її як є.

  Чому “Танк Хенк” такий великий?

  Хенк користується своїми розмірами та силою, щоб вдиратися в гаражі та будинки, вибиваючи двері та вікна. На 17 лютого він заліз як мінімум у 28 будинків. Хенк важить понад 200 кілограмів, і вважається дуже великим для свого вигляду. Вага середнього чорного ведмедя становить від 45 до 140 кілограм.

  Але Хенк харчується людською їжею та покидьками, тому й зміг набрати таку вагу. Він би ніколи не досяг таких розмірів на дієті з ягід та личинок. Регулярний доступ до калорійної їжі також ймовірно став причиною того, що ведмідь цієї зими не впав у сплячку, подібно до його родичів.

  Влада вважає, що якщо ведмедя просто перевезти в інше місце, це не вирішить проблему. Хенко надто вже звик до залишків зі столу людей і зовсім нічого не боїться. Так що вони вважають, що можливо не буде іншого виходу, як приспати ведмедя.

  Хенк біля одного з будинків Тахо-Кіс

  Проте більшість жителів Тахо-Кіс із цим незгодні. Попри те, що ведмідь їх лякає і від нього багато проблем, люди не хочуть його смерті. Вони вважають, що найкращим виходом буде переправити Хенка у притулок для ведмедів. Там ведмідь-хуліган отримає те, чого він бажає: щоденну дармову порцію їжі.

  Чорні ведмеді (інша назва – барібали) живуть у цьому регіоні протягом багатьох поколінь. Вони мирно співіснують із людьми, які навчилися не залишати харчові відходи на вулиці у відкритих сміттєвих баках. Але все ж таки зустрічаються “проблемні” ведмеді, на зразок Хенка.

  Чому ведмідь став вдиратись у будинки?

  Ситуація довкола ведмедів загострилася під час пандемії коронавірусу. Багато хто почав працювати віддалено, а значить люди вже більше не були прив’язані до великих міст і почали шукати житло ближче до природи. Однак життя далеко від великого міста вимагає відповідальності. Дехто з нових мешканців не врахував правил спільного проживання із ведмедями.

  Хоча місцеві жителі не хочуть, щоб Хенк нишпорився по їхніх будинках, але все ж таки на їхню думку до нього треба ставитися з повагою. Зрештою, він лише приходить за їжею і жодного разу не виявив агресії щодо людей. Влада штату була змушена прибрати пастку на ведмедя після того, як хтось написав на ній “вбивця ведмедя”.

  ловушка на медведя с надписью "убийца медведей"

  Фото: Bear League

  Пастка для Хенка з написом “вбивця ведмедя”

  Як стало відомо, вже три притулки для ведмедів виявили бажання дати притулок у себе Хенка. Залишається тільки чекати, що вирішить влада Саут-Лейк-Тахо.

  За матеріалами New York Times

   

   

  Завантажити ще