• Скляний пляж у США - рукотворне
  Скляний пляж у США - рукотворне "диво природи"
  Місця
  Понеділок, 13 грудня 2021

  Скляний пляж у США - рукотворне "диво природи"

  Коли засмічують планету, іноді - абсолютно випадково - люди примудряються як побічний ефект створити щось несподівано привабливе.

  Скляний пляж ( Glass Beach ) міститсья у національному парку Маккерріхер біля міста Форт-Брегг у Каліфорнії. Ця назва – не метафора: пляж дійсно був вкритий безліччю скляних камінчиків, хоча зараз їх уже значно менше, ніж на фото. Проте, пляж як і раніше є пам’яткою міста.

  Місцеві жителі багато років використовували цей пляж як звалище: викидали побутові відходи, стару побутову техніку, автомобілі, скло. У 1967 році влада закрила пляж і кілька разів проводили роботи з його очищення. Але дрібні осколки скла прибрати важко. Їх відполірувало море – і через десяток років берег був усипаний мільйонами різнокольорових камінчиків-скелець.

  Уже з 1980-х років скляний пляж став дуже популярним місцем серед туристів.

  У 2002 році майже вся територія колишнього звалища стала частиною парку Маккерріхер. Відтоді прибиранням скляного пляжу зайнялися вже самі люди. Берег був очищений від здебільшого не переробленого природою сміття.

  Сюди як і раніше приїжджають туристи, щоб помилуватися частково рукотворним “дивом природи”. На пам’ять про дивовижний пляж можна придбати різні сувеніри зі шматочків скла.

  Як повідомляв портал “Навколо світу. Україна”, вчені виявили пластик у « недоторканій » пустелі Антарктиди .

  Фото та відео: група Geographical Beauty у Facebook.

  Завантажити ще