• «Ти чиїх будеш?», Або Чому в Мавританії не вдається викорінити рабство.Вокруг Света. Украина
  «Ти чиїх будеш?», Або Чому в Мавританії не вдається викорінити рабство
  Люди
  Вівторок, 16 листопада 2021

  «Ти чиїх будеш?», Або Чому в Мавританії не вдається викорінити рабство

  У 1981 році Мавританія стала останньою країною у світі, яка офіційно скасувала рабство. Проте, сьогодні близько 20% населення країни є рабами.

  У 2007 році влада Мавританії зробила повторну спробу заборонити рабство і відтоді заперечує його існування в країні. Але реалії свідчать про протилежне.

  Дорогу здолає той, хто біжить

  Випадок, що стапився у квітні 2011 року, дав надію тисячам невільних мавританців. Саїд і Ярг Салем народилися в рабстві, але їм вдалося втекти. Незабаром після цього хлопчики пред’явили звинувачення своєму господарю Ахмеду ульд Ель Хассіну, який був визнаний винним у поневоленні і позбавленні дітей навчання.

  Африканський союз зобов’язав уряд Мавританії виплатити братам компенсацію в розмірі $ 4700, а їхнього колишнього господаря засудили до двох років позбавлення волі. Хассін подав апеляцію і був звільнений з-під варти в очікуванні подальшого рішення суду.

  Не вірячи в успіх своєї справи в самій Мавританії, адвокат Салем звернувся за підтримкою до Міжнародної групи із захисту прав меншин, Африканського комітету експертів з прав і благополуччя дитини і місцевої громадської організації SOS Esclaves, яка підтримує нинішніх і колишніх рабів.

  Фото: The Guardian

  У січні цього року Верховний суд Мавританії виніс рішення на користь хлопчиків і постановив, що за їхні психологічну підтримку і правовий захист відповідальність несе відтепер уряд Мавританії. Адвокат братів сподівається, що його справа допоможе зрушити з мертвої точки й інші кримінальні справи проти рабовласників, які зараз розглядаються в судах Мавританії.

  Чому Мавританія?

  Рабство в Мавританії – результат історичних подій. Протягом століть арабомовні маври здійснювали набіги на африканські села, внаслідок чого сформувалася жорстка кастова система, яка існує й донині, і темношкірі раби (харатін) як і раніше служать своїм більш світлим господарям (арабам).

  Харатін виконують роботу, яку араби вважають брудною або принизливою, наприклад, доглядають за худобою, займаються землеробством і торгують на ринках. Діти рабів автоматично стають власністю господаря їхніх батьків.

  Достовірних статистичних даних про те, скільки людей поневолені в Мавританії, немає, адже уряд країни не враховує їх під час перепису населення і заперечує сам факт їх існування. Але згідно з Global Slavery Index , станом на 2016 рік 45,8 млн осіб перебували в тій чи іншій формі рабства в 167 країнах світу і Мавританія має один з найвищих показників.

  За матеріалами The Washington Post.

  Завантажити ще