• 10 найкращих фонтанів світу.Вокруг Света. Украина
  10 найкращих фонтанів світу
  Подорожі
  П'ятниця, 14 січня 2022

  10 найкращих фонтанів світу

  Після того як у липні 2016 року три молоді туристки викупалися в римському фонтані Acqua Paola, чим викликали обурення місцевих жителів, The Telegraph опублікував список 15 найкращих фонтанів світу, і заразом нагадав, що вони призначені виключно для естетичного задоволення.

  1. Найбільший у Римі фонтан Треві

  Цей шедевр барочного мистецтва оточений безліччю забобонів. Наприклад, вважається, що треба кинути монетку у фонтан, щоб повернутися до Вічного міста, або випити води з «трубочки закоханих» у західній частині фонтану, щоб бути щасливим у коханні. Фонтан Треві реставрували 20 місяців і відкрили для публіки минулого року.

  2. Великий каскад у Петергофі

  фото: Shatterstock

  фото: Shatterstock

  Один з найбільших фонтанних комплексів у світі: три водоспадні каскади, два гроти, 75 фонтанів і прикрашений 255 бронзовими скульптурами і 29 барельєфами на сюжети античної міфології. Палацово-парковий комплекс внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, його часто називають російським Версалем. Вода Великого каскаду стікає в басейн, у якому встановлено інший знаменитий фонтан, «Самсон», споруджений на честь перемоги над Швецією. Оригінальна статуя XVIII століття була втрачена під час Другої світової війни, її замінила копія, створена в 1947 році.

  3. Магічний фонтан Монжуїк у Барселоні

  фото: Shatterstock

  фото: Shatterstock

  Він був побудований у 1929 році для Всесвітньої виставки. Протягом усього року тут проходять численні світломузичні шоу і яскраві вистави.

  4. Фонтан Нептуна в Берліні

  фото: Shatterstock

  фото: Shatterstock

  «Оазис спокою» поблизу галасливої Александерплац у районі Мітте (раніше – серце Східного Берліна). Він був побудований в 1891 році і до сьогоднішнього дня є популярним місцем у городян і туристів. Це гарне місце для відпочинку по дорозі до Берлінського кафедрального собору або Музейному острову, поруч розташовані мальовничі церкви Марієнкірхе і Червона ратуша.

  5. Фонтан «Місячна веселка» в Сеулі

  фото: Shatterstock

  фото: Shatterstock

  Має славу найдовшого. Він розташований на мосту Банпо, з якого падають струмені води. У нічний час «Місячна веселка» освітлена численними вогнями. Насадки-розпилювачі – а їх тут понад 9 тисяч – здатні рухатися в такт музиці.

  6. Женевський фонтан Jet d’Eau

  фото: Shatterstock

  фото: Shatterstock

  Не лише одна з головних визначних пам’яток міста, а й один з найвищих фонтанів світу: його висота досягає 147 м, а вода виривається зі швидкістю 190 км/год. Фонтан був створений у 1891 році і своєю появою завдячує випадку: через раптову зупинку силових гідравлічних машин клапан для полегшення тиску почав викидати воду в повітря на висоту 30 м. У наші дні фонтан працює постійно, його відключають, лише коли сильний вітер і мороз.

  7. Фонтан Дубая

  фото: Shatterstock

  фото: Shatterstock

  Розташований поруч з найвищою будівлею у світі Бурдж-Халіфа. Фонтан є найбільшим у світі танцюючим фонтаном, він розпилює воду на висоту 150 м, що можна порівняти з висотою 50-поверхового будинку. Однак це всього лише п’ята частина хмарочоса Бурдж-Халіфа.

  8. Фонтани Версаля у Франції

  фото: Shatterstock

  фото: Shatterstock

  Знаменитий садово-парковий комплекс був створений для Людовика XIV знаменитим ландшафтним дизайнером Андре Ле Нотр. У наші дні роботу фонтанів забезпечує гідросистема, встановлена ще в дореволюційній Франції.

  9. Фонтани багатства в Сінгапурі

  фото: Shatterstock

  фото: Shatterstock

  Розташовані в торговому центрі «Сантек-Сіті», вони, імовірно, символізують гармонію між різними расами.

  10. Фонтан імператора в Чатсуорт-хаус на півночі Дербішир (Велика Британія)

  Фото: Richard Newall

  Фото: Richard Newall

  Фонтан, здатний викидати воду на 150 м, був побудований для візиту Миколи I, проте російський імператор так і не відвідав Дербішир.

  Також у список найкращих фонтанів увійшли фонтани Шато де Во-ле-Віконт (Франція), фонтан «Корона» (Чикаго), фонтан Вальянкур (Сан-Франциско), фонтани Белладжіо (Лас-Вегас) і фонтан Пьяцца (Ліверпуль).

  Анна Хотєєва за матеріалами The Telegraph