• 20 цікавих фактів про Францію.Вокруг Света. Украина
  20 цікавих фактів про Францію
  Місця
  Четвер, 9 грудня 2021

  20 цікавих фактів про Францію

  La Belle France мріє побачити мало не кожен житель планети. У 2019 р. Францію, зокрема її заморські території, відвідали 90 млн іноземних туристів.

  Ця країна асоціюється з високою модою, свободою, парфумами, французьким поцілунком, вином, сиром, вишуканою кухнею. Франція – батьківщина велосипеда, кінематографа, шансону і шрифту Брайля. Це – найбільша держава Євросоюзу, яку населяє більш як 67 млн ​​осіб. А ще Франція – найбільш відвідувана країна світу.

  Чим ще знаменита Франція? Що робить її неповторною? Про це – наші факти.

  1. Франція – найбільша країна Західної Європи. Її площа становить 551 тис. км2. Це майже п’ята частина всієї території Європейського Союзу. За шестигранну форму Францію часом називають hexagon (шестикутник). Чверть території країни вкрита лісом. З європейських країн лише у Швеції та Фінляндії лісів більше, ніж у Франції.

  2. Можливо, не всі знають, що головний державний символ свободи, рівності, братерства – Маріанна (Marianne) – з’явився внаслідок проголошення першої Французької республіки в 1792 році. Спершу у Маріанни не було реальних прототипів. Але наприкінці 1960-х скульптор Ален Аслан наділив символ рисами реальної жінки: актриси Бріджит Бардо. Серед тих, кого французи обирали з легкої руки Аслана на роль Маріанни, – Мірей Матьє, Катрін Деньов, Софі Марсо, Летиція Каста.

  3. Девіз Франції Liberté, égalitié, fraternité ( «Свобода, рівність, братерство») був сформульований за часів Революції 1789-1799 років. Він записаний у конституції 1946 і 1958 рр. Разом з Маріанною його можна побачити на монетах, поштових марках і державних логотипах.

  4. Завдяки французам світ отримав велосипед з педалями. Винахідником екологічного транспортного засобу став коваль П’єр Мішо, який постачав деталі для вагонеток. Він сконструював свій велосипед на початку 1860-х років.

  5. Світовий кінематограф (cinématographe) завдячує своїм народженням французам – братам Люм’єр. Луї і Огюст Люм’єр започаткували новий вид мистецтва 28 грудня 1895 року. Саме тоді в Парижі відбувся перший публічний кіносеанс. Свої 10 фільмів тривалістю по 50 хвилин вони показували в Salon Indien du Grand Café. Цікаво, що кінематограф Люмьєри називали «винаходом без майбутнього». Як виявилося, вони дуже помилялися.

  6. Суто французький винахід – камуфляж. Його вперше використали солдати французької армії в 1915 році, під час Першої світової війни. Слово camouflage походить від французького дієслова «загримуватися». Зброю і транспортні засоби розписували художники, яких називали camofleurs.

  7. У Французьких Альпах міститься найвища гірська вершина Європи – Монблан. Її висота – 4 810 м. Підйом на гору займає 10-12 годин. Утім, вершини можна досягти і за 20 хвилин, скориставшись найвисотнішою в Європі канатною дорогою.

  8. Найбільш відвідуваний на Землі музей – теж французький. Це – Лувр. У 2018 році там побувала рекордна кількість відвідувачів – 10,2 млн. (стільки ж людей живе у Швеції). У 2019 передпандемічному році – 9,6 млн.

  9. Один з головних архітектурних об’єктів Парижа – 300-метрова Ейфелева вежа – в 2016 році визнаний найголовнішою визначною пам’яткою світу, на тлі якої роблять селфі. Вежу збудували в 1889 році як тимчасову споруду, що служила вхідною аркою Всесвітньої виставки.

  10. Франція пишається тим, що однією з перших запровадила високошвидкісні залізничні технології. У 1981 р. країна запустила мережу надшвидких електропоїздів TGV. Їхня швидкість на той момент була революційною: 320 км / год.

  11. Франція знаменита своїми винами. Причому вона виробляє як найдорожчі вина, так і високоякісні ординарні. У 2018 році дохід країни від винного експорту становив 18 млрд.

  12. Французька гастрономія внесена ЮНЕСКО до списку «нематеріальної культурної спадщини людства». Експерти назвали французьку гастрономію «важливим соціальним звичаєм, призначеним для святкування найважливіших моментів у житті окремих людей і груп».

  13. Найбільші у світі велоперегони – Тур де Франс (Tour de France) – проводяться вже понад 100 років. Починаючи з 1 липня 1903 року, велосипедисти щорічно проїжджають 3 200 км протягом 23 днів.

  14. Франція виробляє 1200 різних сортів сиру обсягом майже 1 млрд тонн на рік. Французьке прислів’я стверджує: «На кожен день року – свій сир».

  15. Французи винайшли жіночі колготки. І це – один з ключових винаходів ХХ століття, за який Франції вдячна кожна мешканка планети. Перше у світі волокно для колгот створив у 1938 році француз на прізвище Дюпон. Саме завдяки йому вже в 1940 році нейлонові колготки завоювали Сполучені Штати.

  16. Найдовший роман у світі – «У пошуках втраченого часу» (A la recherche du temps perdu) – написав француз Марсель Пруст. 13-томний шедевр на 3 тис. сторінках був уперше опублікований у 1913 році.

  17. Французи вигадали свої знамениті парфуми у XVII ст. Кажуть, цей винахід став відповіддю на воцаріння в моді шкіряних пальчаток. Мовляв, запах парфумів ефективно нейтралізував запах шкіри. Однак справжню популярність парфуми здобули у XIX столітті. Тоді духами почали ароматизувати всі деталі туалету.

  18. Французи винайшли повітряну кулю. Наприкінці XVIII століття брати Монгольф’є вперше підняли у повітря тепловий аеростат.

  19. Франція славиться найдорожчими грибами у світі – трюфелями. Це єдиний у світі товар, на який не існує фіксованої ціни. Кілограм неочищеного трюфеля коштує в середньому близько 600 євро.

  20. Нотр-Дам-де-Парі, Собор Паризької Богоматері, постраждав від пожежі у квітні 2019 року. У XII столітті, щоб його збудувати, вирубали 52 акри лісу. Сьогодні, щоб відродити собор, знадобиться значно більше, ніж 100 млн євро, виділених на реконструкцію даху, шпиля та каркасу.

  Завантажити ще