• Лист до великоднього зайця: три адреси на вибір.Вокруг Света. Украина
    Лист до великоднього зайця: три адреси на вибір
    Лайфстайл
    Неділя, 28 листопада 2021

    Лист до великоднього зайця: три адреси на вибір

    У Німеччині існує традиція надсилати письмові прохання одному із символів Великодня - великодньому зайцю.

    Для приймання й обробки таких листів у країні є три великодні поштамти.

    Найстаріший і найбільший великодній поштамт у Німеччині працює в Нижній Саксонії. Саме тут “На узліссі” вже понад тридцять п’ять років проживає великодній заєць Ханні, писати листи якому просять англійською або німецькою мовами: Адреса – Hanni Hase, Am Waldrand 12, 27404 Ostereistedt, Germany

    “Місто пасхального яйця” або “Пасхальнояйцеград” – так можна перекласти назву нижньосаксонського Остерайштедта, де він мешкає. Походження цієї географічної назви точно не відомо. Навряд чи вона пов’язана з християнськими традиціями. Виникла ж, швидше за все, від слова Eichenstätte, тобто щось на кшталт Дубового гаю. Згідно з іншою версією, від імені якогось селянина Айке (Eike), який, можливо, колись володів тут подвір’ям.

    Свою роботу цей пасхально-заячий поштамт починає приблизно за місяць до свята, яке в 2019 році припадає на 19-22 квітня. Щоразу сюди зайцю Ханні надходить близько 35 тисяч листів з усього світу. Більшість – з Німеччини та європейських країн, але також із США, Канади, Тайваню, Китаю, Нової Зеландії і т.д. Одного разу лист сюди надійшов з острова Пасхи, чому великодній заєць, звичайно ж, був невимовно радий.

    Жодне з послань не залишається без відповіді – головне, щоб воно дійшло сюди не пізніше, ніж за тиждень до початку свята. Найнетерплячіші починають писати заздалегідь. У цьому році до відкриття поштамту їх уже набралося більше тисячі. У секретаріаті пасхального зайця Ханні зараз працює десять помічників – діючих і колишніх співробітників німецького поштового концерну Deutsche Post, який повністю бере на себе всі витрати.

    У листах – прохання про подарунки на свято і побажання здоров’я друзям, собі, батькам, бабусям і дідусям, а також добра і миру, просто привітання або якісь особисті історії. Дехто просить влаштувати на Великдень гарну погоду.

    Надходять і запитання. Хлопчик з Китаю хотів знати, чи відзначається Великдень щороку в один і той самий день? Щоб зрозуміти і відповісти на лист, написаний ієрогліфами, помічникам пасхального зайця довелося йти в китайський ресторан. Одна п’ятирічна німецька дівчинка поцікавилася, чи знайомий великодній заєць з Різдвяним дідом.

    Що стосується подарунків, як відзначають добровільні співробітники поштамту, запити дітей з року в рік явно зростають, хоча багато хто, як і раніше, хоче отримати на свято просто шоколадне яйце. Кожен, хто написав, отримує відповідь на фірмовому бланку, завірену особистою печаткою пасхального зайця, а також невеличкий сюрприз. Дуже важливо не забути написати розбірливим почерком свою власну зворотну адресу.

    Крім поштамту в Остерайштедті, в Німеччині такі великодні філії є ще в двох місцях – вони менші,  але листи сюди теж надходять з усього світу. Перший міститься в східнонімецькому місті Айслебен у землі Саксонія-Ангальт, де є район з відповідною пасхальною назвою – Osterhausen: Адреса – An den Osterhasen, Siedlungsstraße 2, 06295 Osterhausen, Germany

    Другий пасхальний поштамт працює в регіоні Верхній Лаузіц у федеральній землі Саксонія: Адреса – Oberlausitzer Osterhasenpostamt, Viebigstraße 1, 02782 Seifhennersdorf, Germany.

    Раніше “Навколо світу. Україна” писав про дивовижні великодні традиції різних країн.

    За матеріалами Delfi.ee