Єгипетсько-німецька археологічна місія — це проект із збереження колосів Мемнона (відомі масивні кам’яні статуї фараона Аменхотепа III) і храму Аменхотепа III, який стартував у 1998 року. Аменхотеп III – фараон 18-ї династії і дід відомого фараона Тутанхамона, чиє правління (приблизно з 1390 до н.е. до 1353 до н.е.) відзначено миром і процвітанням Єгипту. Спадщина Аменхотепа відома гігантськими статуями, які називають колоси.
Два нових виявлені колоси зображають Аменхотепа III у головному уборі у формі мангуста, з королівською бородою та широким намистом. Реставрація виявила напис на грудях одного з колосів: «коханий Амона-Ра».
Археологи також виявили руїни колон та стін у заупокійному храмі, які стародавні єгиптяни прикрасили церемоніальними та ритуальними сценами. «У цьому храмі була велика кількість статуй і настінних прикрас до того, як він постраждав від руйнівного землетрусу в 1200 році до н.е.», – повідомили вчені.
Місія також виявила три статуї могутньої богині Сахмет (також пишеться Сехмет), яка зображується з головою лева на тілі жінки. Статуї Сахмет розташовувалися на фасаді відкритого внутрішнього двору, відомого як перистиль.
«У перистилі нещодавно виявлені фрагменти настінного рельєфу, що розкривають нові сцени Хеб-Сід, свята фараона, яке розпочалося після 30 років його правління і повторювалося кожні три роки після цього», — повідомили в Міністерстві туризму та старожитностей Єгипту.
За словами вчених, зображення цього свята показують фараона на троні в повній силі, оточеного щасливим натовпом підданих, які чекають на його промову з обіцянкою ще 30 років правління, повного процвітання та багатства. У ході свята фараон робив підношення богам та демонстрував підданим свою фізичну міць.
Після вивчення руїн та знахідок команда вчених планує повернути усі задокументовані артефакти на початкові місця усередині храму.
За матеріалами Livescience