Коли оголошують посадку, і ви прямуєте на борт літака, як правило, абсолютно легко сказати, яким саме ви полетите. Усе завдяки брендингу. Барвисті написи на бічній стороні літака розкажуть про це, змушуючи його виділятися серед інших.
Але ви коли-небудь замислювалися, звідки такий мінімалізм у дизайні і чому комерційні літаки практично завжди білого кольору? Виявляється, є ціла низка причин.
По-перше, білий колір – найпростіший для виявлення тріщин, витоку пального і визначення інших неполадок безпосередньо на корпусі літака, а отже, гарантія того, що все ретельно оглянуть, перш ніж виникнуть серйозні проблеми.
У той же час білий колір є чудовим відбивачем світла і тепла. Зробити так, щоб металева конструкція значних розмірів залишалася прохолодною, – вже справжній виклик. Навіть без притягнення ще більшої кількості тепла.
Білий колір також є одним з найпомітніших у небі. У разі аварії або в умовах великої турбулентності він ніколи не зникне з поля зору.
Розфарбовування літака – це справжній біль з точки зору як витрат, так і зусиль. Фарбування в білий – це економічно ефективне рішення. Процес покриття фарбою повністю може зайняти від двох днів до двох тижнів, залежно від бюджету.
До того ж, як показує досвід виробників, розфарбовані літаки важче продати будь-яким компаніям.
За матеріалами News.com.au