• Мешканець Павлограда підпирав навіс мечем віком 1000 років.Вокруг Света. Украина
  Мешканець Павлограда підпирав навіс мечем віком 1000 років
  Наука
  Середа, 2 лютого 2022

  Мешканець Павлограда підпирав навіс мечем віком 1000 років

  Зрештою, власник зрозумів, з чим насправді має справу і подарував давню зброю місцевому музею.

  Як повідомила співробітниця Павлоградського історико-краєзнавчого музею Світлана Юдчиць, нещодавно музей проводив акцію «Подаруй музею експонат», у рамках якої мешканець Павлограда Леонід Аксененко приніс старовинний меч.

  Павлоградець розповів, що у 1986 році купив новий будинок. Прибираючи ділянку, він натрапив на городі на купу заліза, серед якої був і меч. Леонід Аксененко прийняв раритет за металобрухт і пристосував його в господарстві — підпер навіс.

  Через 35 років власник артефакту побачив в інтернеті статтю про археологічні знахідки стародавніх мечів. Порівнявши «залізну палку» під навісом з ілюстраціями, Леонід Аксененко зрозумів, що це музейний експонат.

  Меч помітно постраждав: відсутній хвостовик, пошкоджено вістря, сильно поіржавіла верхня частина меча. Це наслідок не лише часу, але також будівельних робіт та впливу негоди. «Ушкодження ускладнюють ідентифікацію меча, та все ж таки він у непоганому стані», — уточнила Світлана Юдчиць.

  Фото: Светлана Юдчиц

  На думку співробітників музею, зброя відноситься до періоду раннього Середньовіччя (476 – 1100 роки). Меч має гострий клинок довжиною 70 сантиметрів і шириною 3,5 сантиметра. Його вага становить понад 1 кг. «Такі мечі мають невиразне вістря. Колоть їми неефективно, він був розрахований на завдання ударів, що рубають», — розповіла Світлана Юдчиць.

  За словами представників музею, меч потребує реставрації для остаточного визначення періоду виготовлення та приналежності до тієї чи іншої культури.

  Фото: Светлана Юдчиц

  За матеріалами Facebook КЗ”Павлоградський історико-краєзнавчий музей”

   

  Завантажити ще