• У Великобританії представили найстаріший протез у Європі.Вокруг Света. Украина
  У Великобританії представили найстаріший протез у Європі
  Наука
  Четвер, 17 лютого 2022

  У Великобританії представили найстаріший протез у Європі

  Артефакт датується періодом між 1500 та 1400 роками до нашої ери, тобто налічує близько 3,5 тисячі років.

  Протез руки із бронзи із золотою манжетою був виявлений у західній Швейцарії у 2017 році. Рука виставлялася на огляд лише одного разу в Німеччині, але тепер вона стане частиною виставки “Світ Стоунхенджа” у Британському музеї.

  Археологи знайшли руку в могилі біля озера Біль, разом із прикрасою для волосся, бронзовим кинджалом та шпилькою для плаща. Останки похованої в могилі людини погано збереглися і встановити точно, чи служила рука протезом або виконувала якісь інші функції, неможливо. Є версія, що рука могла також використовуватися як зброя або ножа через її гострі плоскі пальці, у той час як альтернативна теорія полягає в тому, що це могла бути посудина для пиття, натхненна месопотамською культурою.

  “Це абсолютно дивовижний об’єкт – ми ніколи не бачили нічого подібного”, – поділився думкою Ніл Уілкін, куратор Британського музею. Вчені впевнені, що рука із золотою манжетою та детальним гравіюванням належала людині з високим статусом. “Вона виглядає настільки індивідуально, що припускає, що хтось мав владу та гроші, щоб замовити щось абсолютно унікальне”, – уточнив Вілкін.

  Експерти припускають, що гравюра на манжеті є посиланням на солярний культ. У цілому, протез, датований середнім бронзовим століттям, коли зростання континентальної торгівлі, зокрема металами, призвело до величезних культурних змін. У цей час більшу увагу приділялося матеріальним об’єктам як ознаки соціального статусу.

  За матеріалами The Daily Mail

   

  Завантажити ще