• Куди поїхати на день закоханих? Найромантичніші місця України.Вокруг Света. Украина
  Куди поїхати на день закоханих? Найромантичніші місця України
  Подорожі
  Четвер, 3 лютого 2022

  Куди поїхати на день закоханих? Найромантичніші місця України

  Цього року 14 лютого випадає на понеділок, тому просто напрошується ідея напередодні присвятити уїк-енд романтичній поїздці.

  Двох днів достатньо, щоб дістатися до найвіддаленішої точки нашої країни, тому географія святкового туру може бути широкою. Але стандартний огляд пам’яток до Дня святого Валентина не підходить. Тематика свята просто зобов’язує обирати найромантичніші місця України. Пропонуємо кілька цікавих напрямків різного ступеня складності, куди можна поїхати на 14 лютого.

  Тунель кохання

  Фото: Depositphotos

  Що це. Пам’ятник природи місцевого значення. На відрізку старих залізничних колій завдовжки приблизно 4 км дерева та чагарники створили природну арку.

  Де знаходиться. Біля селища Клевань на Рівненщини.

  Як дістатися. Від Києва до Рівного приблизно 330 км через Новгород-Волинський, а звідти ще близько 20 км до околиць Клевані.

  Навіщо їхати? Звичайно, тунель кохання краще дивитися в теплу пору року, коли він перетворюється на казку. Проте пов’язати символічну стрічку на дерево і загадати бажання можна будь-якої пори року. Існує повір’я, що якщо закохані пройдуть крізь тунель, взявшись за руки і загадають бажання, воно збудеться.

  Губківський замок

  Фото: pinterest

  Що це. Руїни фортеці XV ст.

  Де знаходиться. Біля села Губків Рівненської області.

  Як дістатися. Маршрут із Києва лежить через Житомир та Новгород-Волинський. Відстань становить приблизно 300 км.

  Навіщо їхати? Замок загинув ще на початку ХVIII століття під час Північної війни між Швецією та Росією. До наших днів дійшла лише частина стін та кілька веж. Але романтичним це місце роблять не залишки будов, а міфи. Один з них свідчить, що у господаря замку, князя Семашка, була дочка-красуня, яка, як водиться, полюбила простого хлопця, що жив на протилежному березі річки Случ. Князь, звичайно, заборонив закоханим зустрічатися і замкнув дочку у найвищій замковій вежі. Вночі дівчина та хлопець ставали соколами та літали на побачення. Дізнавшись про це, старий князь прокляв молодят – і вони, навіки залишившись птахами, оселилися в горах, які стали називати з того часу Соколиними.

  Пам’ятник закоханим

  Фото: Depositphotos

  Що це. Пам’ятник оголеним хлопцю та дівчині, що цілуються посеред фонтану.

  Де знаходиться. У Харкові на площі Архітекторів.

  Як дістатися. З Києва до Харкова потягом. У Харкові на метро до станції “Архітектора Бекетова”.

  Навіщо їхати? Пам’ятник поставили у 2002 році, і спочатку навколо нього не було фонтану. Тому голих закоханих ночами регулярно вбирали веселі компанії, що гуляли навколо. Фонтан поставили, щоб убезпечити пам’ятник від хуліганів. Влітку до нього не підібратися, а ось взимку вода вимкнена і можна поцілуватися та сфотографуватися на тлі закоханих без перешкод.

  Міст закоханих

  Фото: Depositphotos

  Що це. Пішохідний міст у Києві між Міським та Хрещатим парком.

  Де знаходиться. У Києві на вул. Петровськая Алея.

  Як дістатися. До станції метро «Хрещатик» або «Майдан Незалежності» та трохи пішки. Поруч знаходяться Маріїнський парк та Європейська площа.

  Навіщо їхати? Перший міст на цьому місці з’явився у 1910 році, а у 1980-х він був перебудований. Назву «міст закоханих» конструкція отримала з найсумнішого приводу – тут зводили рахунки з життям покинуті закохані. Але згодом трагедія забулася, проте залишилася традиція вішати на залізних перілах на згадку про своє кохання замок. Щоправда, сьогодні це заборонено, бо замки обтяжують конструкцію та можуть призвести до аварії. Але навіть проста прогулянка легендарним місцем створить потрібний настрій. Враження посилює встановлений тут у 2013 році пам’ятник закоханим — італійцеві Луїджі Педутто з міста Кастель-Сан-Лоренцо та українці Мокрині Юрзук із села в Кам’янець-Подільській області. Військовополонений солдат та вивезена на примусові роботи українка полюбили один одного у 1943 році в австрійському таборі для військовополонених, але після війни їх розлучили. Вони змогли зустрітися лише у 2004 році.

  Замок Сент-Міклош

  Фото: uk.wikipedia.org

  Що це. Середньовічний замок, пам’ятник архітектури XIV, стіни якого стали свідками найбільшого кохання, що змінило долю цілого народу.

  Де знаходиться. У селищі міського типу Чинадієве, Мукачівський район, Закарпатська область.

  Як дістатися. Від Києва до Чинадієво трасою Київ-Чоп 760 км.

  Навіщо їхати? Романтична історія, пов’язана із замком Сент-Міклош, сталася у XVII столітті. Тоді замком володіли князі Ракоці: спочатку правитель Трансільванії Ференц Ракоці Перший, а потім його дружина Ілона Зріні. Красуня Ілона була старша за чоловіка на два роки, вийшла за нього заміж у дуже зрілому на той час віці – у 23 роки, народила трьох дітей і залишилася вдовою у 33 роки. Однак самотньою ця незвичайна дама, яка знала щонайменше 10 мов, а також математику, юриспруденцію, фортифікацію та балістику, не залишилася. Вона завела роман з угорським магнатом Імре Текелі, який був на 14 років молодшим. У 1682 році вони одружилися і разом очолили угорський визвольний рух.

  Фото: Depositphotos