Блоги

25 інстаграмних місць Стамбула

Гонитва за фотографіями на тисячі лайків уже давно припинили бути заняттям самих лише блогерів. І секрети успіху «онлайн-селебрітіс», що обчислюється в кількості подвійних кліків по фото, найчастіше досить прості. Перший – знання найефектніших локацій міста. Другий – підбір відповідного кольору одягу. Я допоможу вам і з першим, і з другим.

А настрій для фотопрогулянок подарує сам Стамбул. Це місто, яке не набридає навіть після десятого відвідування. Поринути в яскраву східну казку з мечетей, ароматів спецій, смаку лукума, шуму Босфору (яким подеколи пропливає сімейка дельфінів) під мелодію муедзинів мріють навіть найвитонченіші мандрівники. Стамбул, який змінив на своєму віку «посади» столиць Римської, Візантійської, Латинської і Османської імперій, сьогодні стає центром insta-туризму.

Квітковий пасаж– Çiçek Pasajı

Де шукати: Hüseyinağa Mh., İstiklal Caddesi Saitpaşa Geçidi 176/6, 34435 Beyoğlu/İstanbul, Turkey.

Графік роботи пасажу: 09:00 – 05:00.

Графік роботи ресторанів: 10:00 – 00:00.

Рекомендований колір одягу: поєднання білого з чорним, червоний.

Сьогодні  Çiçek Pasajı можна було б перейменувати на Balık Pasajı. Рибні прилавки квітами не пахнуть. А про торгові ряди з трояндами і тюльпанами нагадують хіба що численні квіткові підвісні горщики.

Проте завдяки двом грекам – банкірові, який викупив будівлю згорілого в 1870 році театру Наум, і балканському архітектуру – нинішня крита ресторанна вуличка виглядає неймовірно фотогенічно.

Палац Долмабахче – Dolmabahçe

Де шукати: Vişnezade Mahallesi, Dolmabahçe Cd., 34357 Beşiktaş / İstanbul, Turkey.

Графік роботи: 09:00 – 16:00. Вихідний – понеділок.

Рекомендований колір одягу: небесний, пісочний.

14 тонн золота на прикрасу кришталевих сходів, п’ять мільйонів золотих фунтів на будівництво палацу, подарована королевою Вікторією люстра з богемського скла і колекція картин Айвазовського… а для «інстаграмерів» все одно найціннішими в Долмабахче залишаються брами в стилі бароко: головна, яку можна оглянути абсолютно безкоштовно, і східна з платою в розмірі 20 лір ($3.50) за вхід і близько 30 хвилин очікування в черзі.

Червоний трамвайчик

Де шукати: İstiklal Cd., Beyoğlu / İstanbul, Turkey.

Графік роботи: 7:00 – 21:00.

Рекомендований колір одягу: червоний.

Справжня візитівка міста на рівні з мечетями, чаєм і дервішами. Довжина маршруту трамвайчика становить всього 1,6 кілометра, а проїзд коштує ₺ 4 ($ 0.70). Щодня  маршрутом від площі Таксим до станції фунікулера Тюнель проїжджають близько шести тисяч осіб, і левова частка – туристи.

Трамвай рухається дуже повільно і робить кілька зупинок, тож зробити фото з ним буде не важко. На заваді можуть стати лише місцеві дітлахи, які полюбляють кататися «зайцем», чіпляючись за всі можливі виступи.

Парк Емірган – Emirgan Korusu

Фото автора

Де шукати: Reşitpaşa Mahallesi, Emirgan Sk., 34467 Sarıyer / İstanbul, Turkey.

Графік роботи: цілодобово.

Вхід безкоштовний.

Рекомендований колір одягу: будь-який яскравий під колір тюльпанів.

Парк площею  47 гектарів так би і залишався «невизнаним» у туристів, якби в 2005 році на його території не почали проводити щорічний міжнародний квітковий фестиваль. У квітні в Стамбулі висаджують понад 11 мільйонів квітів майже 80 різних сортів. І вагома частка цього числа припадає на Emirgan Korusu.

На території Емірган є два штучні озера, водоспад, кілька ресторанів і десяток альтанок з лавками для пікніків. Сам фестиваль проходить на початку квітня – приблизно з 6-го до 10-го числа. Але тюльпани квітнуть весь місяць.

Пором через Босфор

Де шукати: Hobyar Mahallesi, İskele Yolu, 34112 Fatih / İstanbul, Turkey.

Arap Cami Mahallesi, 34421 Бейоглу / Стамбул, Turkey.

Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Genelev, 34425 Beyoğlu / İstanbul, Turkey.

Графік роботи: 7:30 – 23:25.

Рекомендований колір одягу: блакитний, небесний.

Пором – найшвидший, романтичний і комфортний вид громадського транспорту в Стамбулі. Багато туристів піднімаються на борт «плавучих автобусів» зовсім не для того, щоб перебратися на протилежний берег, а просто заради чашечки чаю з панорамним видом на місто. А якщо ще й прихопити з собою колечко сіміт, то переслідування зграї чайок вам точно не уникнути.

Вартість проїзду за все ₺ 1,8 ($ 0.30), а скляночка терпкого турецького чаю або салепу обійдеться в 2 і 4 ліри ($ 0.35 і $ 0.70) відповідно. Раджу піднятися на верхню палубу і перейти до корми, на якій майорить турецький прапор.

Ихламур Палас – Ihlamur Kasrı

Де шукати: Teşvikiye, 80, Av. Süreyya Ağaoğlu Sk., 34365 Şişli / İstanbul, Turkey.

Графік роботи: 09:00 – 17:00. Вихідні – понеділок і четвер.

Рекомендований колір одягу: чорний, блакитний.

Тепер на випадок гри у «слова» у вас є в запасі козир на літеру «и».

Палац Ихламур складається з двох будівель – парадного Карл Маєт і церемоніального Мерас. Другий ідеально підійшов би для зйомок фільму з будинком привидів і кладовищем на задньому дворі: масивні сходи в стилі бароко, кам’яні квіти, вази, колони, арочні вікна.

Насправді ж це напрочуд гарне місце. І незважаючи на те, що назва перекладається як «палац під липами», в саду величезна кількість магнолій, тож приїжджати сюди краще навесні, коли вони цвітуть.

Мечеть Ортакей – Büyük Mecidiye Camii

{{name}}

Фото автора

Де шукати: Mecidiye Mahallesi, Mecidiye Köprüsü Sk. 1/1, 34347 Beşiktaş / İstanbul, Turkey.

Рекомендований колір одягу: червоний.

Улюблене місце дівчат в розкішних яскравих сукнях, які приходять до мечеті ще задовго до світанку. На пристані є навіть «спеціальний» виступ, до якого вдень ​​вишиковується черга туристів, щоб зробити фото з найбільш вигідного ракурсу і вмістити в одному знімку мечеть, центр, Босфорський міст, сам Босфор. А ознакою майстерності вважається здатність змусити влетіти в кадр ще і голубів, яких на площі чимало.

Якщо хочете дістатися до мечеті по воді, краще сісти на пароплав Kadikoy – Sariyer, який заходить у порт Otrakoy.

Тераса ресторану Seven hills

Де шукати: Tevkifhane Sokak No: 8 / A 34400 Sultanahmet, İstanbul 34400, Turkey.

Графік роботи: 7:30 – 23:00.

Рекомендований колір одягу: білий, небесний, жовтий.

У районі Султанахмет позаду мечетей розташований один з найкращих ресторанів міста, що пропонує широкий асортимент риби і морепродуктів, виловлених у Мармуровому морі. Середній рахунок за страву трохи кусається – близько $ 25-30. А якщо прийшли сюди за одними лише фото, рекомендуємо просто замовити чай за ₺ 7 ($ 1,20).

Найкраще місце для фото – столики в кутах ресторану, тож їх краще забронювати заздалегідь.

Мечеть Сулейманіє – Süleymaniye Camii

Де шукати: Süleymaniye Mah, Prof. Sıddık Sami Onar Cd. No: 1, 34116 Fatih / İstanbul, Turkey.

Графік роботи: 09:00 – 12:30 і 13:45 – 17:30. Вихідний – п’ятниця.

Рекомендований колір одягу: молочний, жовтий.

Друга за значимістю і перша за розмірами мечеть Стамбула – одна з найкрасивіших і найпопулярніших у місті. Частково через те, що саме тут міститься гробниця Роксолани. З території Сулейманіє відкривається вид на місто, Босфор, і навіть видно Галатську вежу.

А найкращими місцями для фотографій залишаються головні ворота і міні-сад на задньому дворі.

Гранд Базар – Kapalıçarşı

Де шукати: Beyazıt Mh., Kalpakçılar Cd. No: 22, 34126 Fatih / İstanbul, Turkey.

Графік роботи: 09:00 – 19:00. Вихідний – неділя.

Рекомендований колір одягу: червоний, білий.

Капали-Чарши вже давно став більше туристичним «атракціоном», ніж ринком у повному розумінні цього слова. Але я не відмовлятиму вас від покупки сувенірів у стінах Гранд Базару, якщо вже зустрінете щось по-справжньому цінне. А якщо виявиться, що переплатили втричі, прийміть це за честь – вас обдурили на найбільшому і найстарішому критому ринку світу.

Я ще й рекомендую (!) вам зробити пару фотографій всупереч мільйону розклеєних по ринку попереджень про заборону знімати. Вони призначені лише для тих, хто намагається сфотографувати ятку нишком. Запитайте дозволу у господаря ятки з ліхтарями або килимами. Вам не лише дозволять зробити фото, а й наллють чаю.

Єгипетський ринок – Spice Bazaar

Фото автора

Де шукати: Rüstem Paşa Mahallesi, Erzak Ambarı Sok. No: 92, 34116 Fatih / İstanbul, Turkey.

Графік роботи: 08.00 – 19.00. Неділя – 09:30 – 19.00.

Рекомендований колір одягу: пісочний, блакитний, червоний.

Шукати потрібно конкретну ятку «Аладдіна». Вона знаходиться на початку ринку спецій праворуч. З шести вхідних воріт слід вибрати ті, які «дивляться» на Босфор. У крамниці «Аладдіна» продають спеції, сухофрукти і чай. А в центрі встановлена ​​тумба (мабуть, для чаювання), за якою дуже зручно позувати.

Насправді на ринку прянощів чимало подібних місць. Просто йдіть на широкі усмішки торговців.

Кольорові будиночки району Балат – Balat

Де шукати: Merdivenli Ykş. Balat Mahallesi, Fatih / İstanbul, Turkey.

Рекомендований колір одягу: помаранчевий, блакитний, жовтий (під колір будь-якого з будиночків), біло-ліловий.

Балат – один з єврейських кварталів Стамбула. Це відчувається, коли гуляєш вузькими вуличками. Так і чекаєш, що зараз з вікна хтось крикне: «Сарочка!»

У Балаті є руїни Малого Влахернського палацу, мечеть Феррухі Кетхюда, церква Святого Стефана, синагога Ахріда, грецький православний ліцей, Константинопольський патріархат, але шлях від пристані Еміненю всі долають через сім кольорових будиночків (на фото, як правило, потрапляють лише чотири ), що розташувалися «пліч-о-пліч».

Для фото в туфлях на шпильці – шпильки краще носити в руках, адже без зручного взуття по Балату довго не погуляєш.

Схил зі сходами

Де шукати: Merdivenli Ykş., Fatih / İstanbul, Turkey.

Рекомендований колір одягу: білий, блакитний, м’ятний, світло-жовтий.

… не заради одних будиночків їдуть у Балат. Ще через вулиці Merdivenli Yokuş Sokağı, що в перекладі українською означає «схил зі сходами».

Цікаво, чи не замислювалися жителі Балату про відкриття на своїх занадто крутих вулицях гірськолижного курорту?

Кафе Sirin Firin

Фото автора

Де шукати: Şahkulu Mahallesi, Büyük Hendek Cd. No: 16 / A, 34420 Beyoğlu / İstanbul, Turkey.

Графік роботи: 06:00 – 00:00.

Рекомендований колір одягу: білий, ліловий.

Ми б назвали це кафе аквамариновою пекарнею. Тут накривають insta-сніданки (від $ 4,35 з людини) за більш ніж прийнятну плату. Пригощають смачною турецькою кавою, а за їхнє безе можна навіть пожертвувати одним-двома кубиками пресу. Тим паче що їх усе одно ніхто не бачить.

У Sirin Firin є літній майданчик, на якому просто приємно посидіти навіть без клацання смартфоном або фотоапаратом.

Галатська вежа – Galata Kulesi

Фото автора

Де шукати: Büyük Hendek Cd. No: 16 / A, 34420 Beyoğlu / İstanbul, Turkey.

Рекомендований колір одягу: білий, небесний.

Та ж вулиця Büyük Hendek, на якій стоїть вищезгадане кафе, – ідеальне місце для фото на тлі Галатської вежі. Візьміть у Sirin Firin чашечку чаю в ролі реквізиту.

Цікаво, що, перш ніж стати найкращим оглядовим майданчиком міста, Галатська вежа встигла побувати пожежною вежею, морським маяком, обсерваторією, в’язницею і місцем, з якого був здійснений перший трансконтинентальний політ.

Дах Kubbe-Istanbul

Де шукати: Mercan Mahallesi, Nasuhiye Sk. 19/1, 34116 Fatih / Istanbul, Turkey.

Рекомендований колір одягу: персиковий.

Ще до недавнього часу це був секретний відкритий дах Стамбула, але і зараз про нього знають далеко не всі. Міститься на шляху від Сулейманіє до Єгипетського ринку.

Шукайте вулицю Nasuhiye. Потрібно піднятися до кафе Pizza Salonu і повернути ліворуч. Непримітний двір з крутими сходами нагору – це те, що вам потрібно. З покинутого і захаращеного даху відкривається панорамний вид з одного боку на дахи будинків і Босфор, з іншого – на пожежну вежу Беязіт і мечеть Сулейманіє.

Як альтернативу можна відвідати кафе Kubbe-i Aşk Cafe (Süleymaniye Mh. Fetva Yokuşu. Güneş Han No: 3 Kat 3/4/5 | Süleymaniye).

Кольорові парасольки Каракей – Karaköy

Де шукати: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Caddesi & amp; Karatavuk Sokak 1 A, 34425 Beyoğlu / İstanbul, Turkey.

Рекомендований колір одягу: молочний, білий.

Каракей – квартал вуличного стріт-арту, де практично немає чистого шматка стіни без графіті. Тож  невеликий провулок з підвішеними кольоровими парасольками дуже вписується в загальну картину. На цій вулиці є багато кафе, магазинів, пекарень, тож краще сюди прийти вранці, поки все ще закрито (до 08:00).

Дівоча вежа – Kız Kulesi

Фото автора

Де шукати: Salacak Mahallesi, Üsküdar Salacak Mevkii, 34668 Üsküdar / İstanbul, Turkey.

Рекомендований колір одягу: гірчичний, білий.

Тут роблять фото з вишикуваними на парканчику чашечками кави, турками, які, поставивши на голову величезні таці, розносять напої людям, що сидять на сходах, а також з чайками, які намагаються вихопити з рук сіміт.

Ця частина набережної Ускюдарі, мабуть, найромантичніша. Як і легенди, пов’язані з історією назви башти. Звичайно, вони про кохання, нещастя та душевний біль.

До речі, зараз у вежі працює ресторан, а потрапити до нього можна на кораблику від причалів Кабаташ і Ускюдар.

Лотки вуличних торговців каштанами

Де шукати: Binbirdirek Mh., Sultan Ahmet Parkı No: 2, 34122 Fatih / İstanbul, Turkey.

Рекомендований колір одягу: червоний, жовтий.

Шодо кількості туристів площа Султанахмет цілком може конкурувати навіть з Гранд Базаром, який, згідно з різними джерелами, в день відвідують понад півмільйона людей. Тож лотки на колесах з каштанами та кукурудзою тут  фотогенічні і яскраві, а продавці – доброзичливі й усміхнені.

3 або 4 ₺ ($ 0,70) за качан вареної кукурудзи або жменю смажених каштанів – прийнятна плата за вдалий спільний знімок.

Собор Айя Софія

Де шукати: Sultan Ahmet Mahallesi, Ayasofya Meydanı, 34122 Fatih / İstanbul, Turkey.

Рекомендований колір одягу: білий.

… точніше, територія між двома головними визначними пам’ятками Султанахмет – музеєм Святої Софії та Блакитної мечеті. Не звертайте увагу, що там натовпи туристів, зокрема десятки груп китайців. О 06:00 сюди приходять хіба що підмести доріжки.

А в квітні на клумбах висаджують тисячі жовтих тюльпанів.

Кафе F’Roses

Де шукати: Bebek Arnavutköy Caddesi No: 26 Arnavutköy İstanbul.

Графік роботи: 09:00 – 20:00.

Рекомендований колір одягу: білий, оливковий, бірюзовий.

У цьому кафе все цвіте і пахне не тільки під час міжнародного фестивалю тюльпанів. Це найбільш дівоче кафе, яке тільки можна вигадати. Рожеві стіни, диванчики, столи і стільці, рожеві троянди, рожеві філіжанки і блюдця, рожеві десерти і напої.

Суворим бородатим мужикам тут мали б подавати рожеві сигари.

Вілла султана Абдул-Меджида – Küçüksu Kasrı

Де шукати: Göksu Mahallesi, Küçüksu Cd., 34815 Beykoz / İstanbul, Turkey.

Графік роботи: 08:30 – 16:30. Вихідний – понеділок, четвер.

Рекомендований колір одягу: чорний, білий, жовтий.

Двоповерховий замок – молодший брат Долмабахче, оскільки їх проектуванням займався той самий архітектор – вірменин Григор Бальян. Як часто буває в сім’ях, молодшому дістається менше любові та уваги. Туристи відвідують його набагато рідше.

Палац чудовий і стоїть на березі струмка Гексу. Брама у стилі бароко, масивні сходи – ідеальні місця для найкращих фото зі Стамбула.

Вартість вхідного квитка – 20 ₺ ($ 3,5).

Кафе – Arada café

Де шукати: Lebanese cuisine Lüleci hendek 23a Galata.

Графік роботи: 08:30 – 00:00.

Рекомендований колір одягу: помаранчевий, бірюзовий, жовтий, зелений.

Краще за турецький  сніданок може бути тільки турецький сніданок в Arada café. Накрити «поляну» обійдеться в 49 ₺ ($ 8,50) з людини, щоправда, замовити такий бенкет можна мінімум для двох осіб при оплаті в 98 ₺ ($ 17) зі столика.

Складається враження, що або офіціанти кафе навчалися у гуру Instagrama, або саме це кафе стояло біля витоків food-блогінгц. Тут неможливо утриматися від фотографування їжі. Та й навіщо?

Кафе Naftalin K.

Де шукати: Balat Mah. Yildirim Cad. No: 27 / A | Fatih, İstanbul, Turkey.

Графік роботи: 10:00 – 21:00.

Рекомендований колір одягу: жовтий, пісочний.

Інстаграмним виглядає сам фасад кафе – його головний вхід припав на ріг будинку. А вивіска повністю відповідає назві.

Усередину ж варто заходити лише тим, хто ностальгує по «колишніх часах» з шоколадками «Оленка» і розплавленими ручками на кришках чайників, а також любить котів і розчулюється від того, що чотирилапий «комочок вовни» своєю передньою частиною спить у твоїй тарілці, а задньою – помішує цукор у чашці чаю твого співрозмовника.

Сходи Камондо – Kamondo Merdivenleri

Де шукати: Merkez Mah. | Eminonu / Cagaloglu, Fatih, Стамбул, Turkey.

Рекомендований колір одягу: червоний, оранжевиий.

У 1860-му банкір Камондо догодив місцевим жителям, побудувавши «кучеряві» сходи, оскільки попередні були занадто крутими і слизькими, тож, поспішаючи на роботу, люди нерідко котилися стрімголов просто на проїжджу частину.

Минуло приблизно 150 років, і тепер Камондо догоджає любителям гарних фото у незвичайних місцях.

Александр Костюк

Журналист, путешественник и чайный пьяница.

Recent Posts

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

3 тижні ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

5 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

5 місяців ago

3 неймовірні рекорди, які ніхто ще не побив

Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…

6 місяців ago

Ethereum: створення багатства за допомогою довгострокових інвестицій

Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…

7 місяців ago

Різноманітність онлайн ігор

Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…

7 місяців ago