Ще один міф, який мені хотілося б одразу розвіяти, – це те, що Кариби – місце для luxury-подорожей. Не погоджуся. Тут є країни на межі виживання, є з економікою на рівні України, а є острови з високою якістю життя.
Щоб отримати якийсь зріз, я провела невелике дослідження.
Вартість життя на Карибах
При виборі місця дислокації на Карибах я керувалася трьома критеріями: вартістю відпочинку (розглядалися тільки самостійні подорожі), складністю / простотою отримання візи, частотою рейсів лоукост із США.
Щоб приблизно порівняти вартість відпочинку, орієнтувалася на два моменти – вартість апартаментів неподалік від моря на сервісі airbnb (на двох за місяць) і ціни на продукти. Виходячи з цих даних я зробила зріз за цінами:
$ – відносно дешевий відпочинок, орендна плата за місяць – до $ 1000.
$$ – середній рівень, $ 1000-2000
$$$ – високий рівень життя, більш як $ 2000 за місяць
Візи на Карибські острови для українців
На карті зверху ви також можете побачити ситуацію з візами на Карибах:
+ Означає, що візу потрібно робити заздалегідь
– означає безвізовий в’їзд на певний термін. Наприклад, 30 днів на Ямайці або 28 на Барбадосі.
Особливі позначки, такі як «Посольство Франції», означають, що острів належить європейській державі і про візу слід дізнаватися у відповідному посольстві.
Є варіанти простішц. Віза Домініканської республіки, наприклад, українцям не потрібна, але потрібно отримати так звану туристичну картку, яка оформляється в аеропорту і видається на 30 днів. Зізнаюся, що ми пробули там 32 дні, але коли вилітали з країни, навіть не отримали зауваження від прикордонника. Ті, хто живе в Домінікані давно, кажуть, що тут процвітають хабарі, тому навіть якщо ви прожили в країні рік без дозволу, кілька сотень доларів вирішать усі проблеми. (Також з 1 квітня 2021 року обов’язково заповнити цифрову анкету до продження іміграційного контролю – ред.).
На відміну від Домінікани, віза Пуерто-Ріко оформляється в американському посольстві.
Легше і дешевше летіти з США на Багами, Ямайку і в Домінікану. Плюс з Домінікани літають лоукости в Європу. Ми, наприклад, летіли в Кельн німецьким лоукостом Eurowings.
Проживання
Протягом усієї поїздки ми бронювали житло за допомогою сервісу airbnb. Ось приблизні ціни в різних регіонах Домінікани:
$ 17 – кімната в столиці Санто-Домінго;
$ 21 – кімната у місцевих в місті Сантьяго (центр острова);
$ 29 – окрема кімната з доступом до загального басейну в Пунта-Кані.
Апартаменти за 400 м від пляжу із загальним басейном і грилем у районі між Сосуа або Кабарете обійшлися всього $ 435 на цілий місяць.
Ціни на готелі дуже різняться. Наприклад, у Пунта-Кані ніч у п’ятизірковому готелі обійдеться приблизно в $ 150. Якщо ви любите готельний відпочинок, однозначно вигідніше купувати тур.
Разом: $ 522 за проживання на місяць.
Харчування
Для порівняння наводжу ціни в різних містах у кафе різного рівня.
Ціни в супермаркеті Super Pollo в домініканських песо (DOP) і в доларах
Ціна фруктів і овочів вказана за 1 фунт (450 г).
На тижневі закупівлі ми витрачали в середньому $ 40-60.
Разом: $ 363 на харчування за місяць.
Транспорт
Таксі в Домінікані коштує приблизно $ 10 за 10 хвилин їзди.
Проїзд у місцевих маршрутках Гуагуа – близько $ 1. Є таксі, які набиваються під зав’язку і курсують як звичайні маршрутки. Відмінність тільки в кількості місць: у маршрутці їх близько 30, у таксі – 6 (не враховуючи водія). Авжеж, домініканці вміють впхати невпихуване. Ціна на обидва види транспорту – 50 песо ($ 1), нічний тариф трохи вищий.
Проїзд у міжміських автобусах коштує $ 5-10, залежно від відстані. Ми користувалися послугами автобусного перевізника Caribe Tours. Усі тарифи є на їхньому офіційному сайті , що дуже зручно.
Таксі на курортах, таких як Пунта-Кана, невиправдано дороге. Наприклад, поїздка в аеропорт обійдеться мінімум в $ 30.
Разом: $ 105 на проїзд за місяць. За цей час ми побували в п’яти містах Домінікани.
Інше
Якщо ви плануєте затриматися в Домінікані на тривалий період, то вам також будуть цікаві розцінки на послуги.
Сім-карта з тарифним планом на місяць – $ 26.
Чоловіча стрижка в салоні з російськомовним майстром (у нашому випадку дівчина родом з Росії) – 10 $.
У середньому базовий бюджет на двох – $ 32 на день. У моєму розумінні базовий – це оренда апартаментів на тривалий період і самостійне приготування їжі. Гроші на розваги, такі як серфінг, екскурсії до заповідників, оренду машини і переїзди з комфортом, слід закладати окремо.
Усі наведені ціни дійсні на серпень-вересень 2017 року.
Людмила Лагута – практикуючий психолог, системно-сімейний розстановник, мандрівниця, блогер. Відвідала 33 країни. Веде блог про подорожі, психологію та розподіл.
Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…