Щороку через кліматичну кризу температура на планеті стає все вище. Вчені вважають, що у майбутньому обрати місто для проведення зимової Олімпіади може стати непростим завданням.
Тільки одна з 21 попередніх локацій, де проводилися зимові Олімпійські ігри, зможе гарантовано провести цей найбільший спортивний захід у майбутньому. Якщо, звичайно, викиди парникових газів в атмосферу залишаться на тому ж рівні.
Згідно з проведеним дослідженням, такі міста як Ванкувер, Турін та Пхенчхан до кінця століття можуть стати невідповідними для проведення Зимової Олімпіади. У цих містах глобальне потепління призведе до того, що змагання стануть небезпечними.
Трава в січні біля підніжжя гори в Німеччині поруч зі стадіоном зимової Олімпіади 1936 року.
Навіть якщо викиди парникових газів в атмосферу сильно скоротяться, то до середини століття в Альпах для проведення зимових ігор можна буде розраховувати лише на Альбервіль, розташований за 2 100 метрів над рівнем моря. Колись Альпійський регіон був рідною домівкою для багатьох Олімпіад, у тому числі й найпершій, що проходила у 1924 році.
Вчені з Університету Ватерлоо у своєму дослідженні спиралися на дані опитування, проведеного серед 339 професійних спортсменів високого рівня та тренерів. Опитування проводилося з метою визначення чотирьох кліматичних показників, важливих для створення чесних та безпечних зимових олімпійських змагань: неприйнятно високі або низькі температури, дощ, мокрий сніг та погане снігове покриття.
Вчені виявили, що несправедливі та небезпечні умови за останні 50 років все частіше відзначалися у локаціях, де раніше проводилася зимова Олімпіада. І ця тенденція швидше за все продовжиться.
Жоден вид спорту не в змозі уникнути впливу мінливого клімату. Досягнення цілей, поставлених Паризькою угодою, є критично важливими для того, щоб зберегти зимові види спорту у відомому нам вигляді. І щоб впевнитись, що у світі є місця, які зможуть прийняти Зимову Олімпіаду. Так вважає Деніел Скотт, вчений з Університету Суррея та провідний автор дослідження, опублікованого в журналі Current Issues in Tourism.
Вплив поганих погодних умов був наочно проілюстрований під час проведення міжнародного лижного змагання у Загребі у січні цього року. Нестача снігу і висока температура повітря змусили організаторів скасувати проведення змагань із чоловічого слалому після того, як у ньому взяли участь лише 19 спортсменів. Проте на той час бронзовий олімпійський медаліст із Франції Віктор Муффа-Жанде встиг впасти та зламати ногу.
Подібні погані умови під час проведення жіночого слалому надали значної переваги для спортсменок, які стартували першими. Так сталося тому, що стан маршруту погіршувався після кожного проїзду. Петра Влхова, яка поїхала першою, виграла змагання. І лише 22 та 60 учасниць змогли завершити трасу.
Віктор Муффа-Жанде в Загребі, Хорватія, 5 січня 2022 года
Температура повітря під час проведення Зимової Олімпіади щороку неухильно підвищується. У 20-ті – 50-ті роки середня температура становила 0.3° С, в 60-ті – 90-ті 3.1° С та в XXI столітті 6.3° С. В наслідок цього містам, які приймають Олімпіаду, доводиться йти на все більш серйозні заходи, щоб забезпечити проведення змагань.
В 2010 році під час проведення Олімпіади Ванкувер перевозив сніг вертольотами. У 2014 році в Сочі, найтеплішому місті проведення Зимової Олімпіади, організатори зберігали тонни снігу з попередньої зими, щоб використати його у разі потреби.
Наразі Зимова Олімпіада має пройти у Пекіні. Лижні маршрути ігор знаходяться в регіоні, де минулого року з січня до березня було зафіксовано лише 2 сантиметри снігового покриву. Отже організатори практично повністю покладаються на штучний сніг, для створення якого буде використано близько 148 тисяч кубометрів води.
Снігові гармати працюють на гірських схилах у Чжанцзякоу, провінція Хебей, Китай 21 грудня 2021 року в рамках підготовки місцевості до Зимової Олімпіади
Спортсмени стурбовані тим, як потепління клімату вплине на зимові види спорту у майбутніх поколіннях.
Леслі МакКенна, триразова олімпійська чемпіонка зі сноубордингу з команди Великобританії, за минулі 30 років спостерігала значні зміни у сніговому та крижаному покритті лижних курортів. Вона каже, що погода та сніг менш стабільні, ніж були під час старту її кар’єри. Тренувальні плани команди змушені постійно підлаштовуватись під погодні умови.
Якщо не вжити жодних заходів для зменшення кліматичних змін, то багатьом регіонам у майбутньому доведеться попрощатися із зимовими видами спорту. Лижні курорти, розташовані на меншій висоті, відчують це першими. Багато хто з них вже був змушений закритися. При цьому недолік снігу взимку негативно впливає і на літній туризм, оскільки призводить до посух і лісових пожеж.
Уряди повинні поставити в пріоритет скорочення викиду в атмосферу парникових газів, використовуючи чистіші джерела енергії та транспортні рішення. Інакше в майбутньому більше не залишиться зимових видів спорту та сімейних подорожей у гори на лижні курорти. А нестача снігового покриву призведе до багатьох інших несприятливих впливів на природу. Тож неможливість кататися на лижах може виявитися найменшою з можливих проблем.
По материалам Guardian
Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…