Прикраса ялинки – щорічний ритуал, який повертає нас у дитинство. У кожній родині є свої багаторічні традиції декорування новорічної ялинки. Зазвичай на антресолях зберігається коробка з іграшками, які раз на рік стають затребуваними.
Згідно з китайським календарем, рік Білого Металевого Бика настане 12 лютого 2021 року і триватиме до 30 січня 2022. Однак для нас ці тимчасові рамки великої ролі не грають. А от дотримуватися актуальних трендів у декорі не зайве.
Бик, рік якого наближається, не любить строкатості і вважає за краще стриманість у кольоровій гамі. Тож напередодні 2021 року доведеться ретельно обміркувати, що можна розмістити на ялинці, а що краще поки залишити в коробці.
Пріоритетні кольори для прикраси ялинки до 2021 року – сріблястий і білий. Їх можна поєднувати між собою, а можна взяти за основу один із них.
Модним трендом 2021 року стане ялинка, повністю прикрашена білими іграшками.
Також можна об’єднати на ялинці прикраси білого, золотого і синього кольорів.
До вподоби Білому Бику світло-сірий з блискітками, поєднання білого і золотого, срібного та матово-сірого, сріблястого і бежевого, бежевого і жовтого (оранжевого).
Бик не заперечить, якщо оздоблення ялинки буде витримано в одній з цих кольорових гам: лавандово-синьо-блакитній, біло-молочно-бежевій, зелено-фісташково-м’ятній.
А от відтінки червоного в цьому році не бажані. Не рекомендується також поєднувати теплі тони з холодними.
Також в 2021 році варто використовувати більше іграшок з дерева і текстилю. Бик до них найбільш прихильний. Підійдуть кулі, обгорнуті тканиною, помпони, паперові та дерев’яні фігурки, темно-зелені пробки тощо.
Прикраса вікна до 2021 року передбачає використання не тільки звичних сніжинок, ялинок, янголят з білого паперу або дерева. Активним символом, який через шибки буде притягувати до хати щастя, стане бик. Трафарети для віконних зображень биків, корів і телят можна легко знайти в інтернеті.
То які ж стилі актуальні в декорі новорічної ялинки 2021 року?
Новорічний декор у класичному стилі передбачає використання куль одного або двох кольорів – з тих, які найбільш підходять для року Бика. Наприклад, срібло плюс білий, золото плюс беж, білий плюс золото і т.п.
Традиційне правило класичного стилю: менші іграшки треба розміщувати вище, великі – нижче. Але при великому бажанні його можна порушувати.
Ялинку в класичному стилі краще прикрашати одноколірною гірляндою, яка буде гармоніювати з іншими іграшками.
Саме цей стиль – найголовніший у рік Бика. Він передбачає використання декору, який асоціюється з фермою, заливними луками, життям на природі.
Цей тренд співзвучний стилям кантрі та хендмейд , які давно полюбилися оформлювачам ялинок по всьому світу.
Прихильники названих напрямків рідко використовують кульки, фігурки і гірлянди з магазину. Зазвичай вони створюють іграшки з натуральних, екологічних матеріалів власноруч.
При оформленні ялинки ці умільці віддають перевагу паличкам кориці, шишкам, кавовим зернам, гілочкам, мотузочкам, мішковині, текстилю, жолудям, пробкам, виробам з пряжі. Список можна продовжувати нескінченно.
Звичайні кульки в золотих руках перетворюються на оригінальні прикраси. Небанально виглядають на гілках кулі, закутані папером, тканиною (наприклад, шотландкою) або в’язаним полотном.
Можна напекти пряників (не обов’язково імбирних, а тих, до яких звикли у вашій родині) або фігурного печива. Розписати святкову випічку харчовими фарбами, а потім розмістити разом з іншими солодощами на новорічному дереві.
Добре впишуться в еко-концепцію горіхи і мандарини – декор, знайомий з дитинства. Також нерідко використовуються сушені кружечки апельсинів.
Під ялинку бажано постелити «ковдру” з сіна або трави (фрагменти рулонного газону можна добути в будівельному супермаркеті).
Словом, усе треба зробити так, щоб Бик був задоволений.
Ідеї новорічного декору, само собою, на цьому не вичерпуються.
Стиль Шеббі-шик (від англ. shabby – поношений, потертий) з’явився в 1980-х роках. До цього вінтажного стилю потрібно ставитися вкрай обережно. Вибираючи його, можна легко скотитися до несмаку.
Традиційний англійський стиль Шеббі-шик передбачає використання красивих предметів з історією, зокрема старовинних ялинкових іграшок, які переходять в родині з покоління в покоління.
Пріоритетні тони – пудровий, глухий рожевий, кремовий. На ялинці, декорованій у цьому стилі, зазвичай присутні перламутрові прикраси, намиста з бабусиної скриньки, білий серпанок, мережива, накрохмалені в’язані серветки, раритетні кулі (або схожі на них), фігурки ангелів, сердечка і трояндочки.
Любителі цього мінімалістичного стилю зазвичай вибирають натуральну ялину або сосну. Їм неприємні не тільки синтетичні ялинки, а й магазинні іграшки. Принаймні, прикрас з штучних матеріалів потрібно використовувати якомога менше.
Не підійдуть для цього стилю дощики, блискітки і строкаті гірлянди. Лампочки можуть бути тільки одного кольору.
Сканді-стиль не терпить надмірностей в оформленні. Іграшок не повинно бути надто багато. Декор у ць випадку виявляє всю красу дерева, а не затьмарює її.
В оздобленні ялинки можуть бути присутніми фігурки птахів, оленів, гномів. А також шишки, ягоди, прикраси з ниток і тканин, зокрема помпони. Гармонійно виглядають дерев’яні вироби.
Скандинавський стиль не передбачає використання верхівки. Деякі прихильники скандинавського мінімалізму залишають ялинку зовсім без іграшок.
А часом замінюють лісову красуню на її фігуру з екологічно чистого матеріалу. Наприклад, з дерева або щільного паперу.
Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…