Єгипетська місія, яка працює на археологічному об’єкті Саккара, провела розкопки поруч з пірамідою фараона Теті – першого правителя 6-ї династії, яка стояла на чолі Стародавнього Єгипту з 2347 до н.е. до 2181 до н.е. Ця династія належить до Стародавнього царства, що передувало Новому царству – епосі найвищого розквіту давньоєгипетської державності. Хронологічні рамки Нового царства визначаються 1550-1069 роками до н. е. «Ці відкриття перепишуть історію регіону, особливо у 18-й і 19-й династій Нового царства, під час яких поклонялися фараону Теті, а городян ховали навколо його піраміди», – повідомив Захі Хавасс.
Однією з найцікавіших знахідок став похоронний храм цариці Нейт, дружини короля Теті. У храмі, де розташована гробниця Нейт, виявили три цегельні склади для зберігання храмової провізії, підношень і інструментів, які використовувалися для догляду за похованням цариці.
Серед найважливіших знахідок місії також відкриття 52 шахт з похованнями завглибшки 10-12 метрів. Усередині цих шахт були виявлені сотні дерев’яних трун, що датуються Новим царством. Варто відзначити, що в Саккарі вперше виявлені труни віком близько 3 тис. років. Таким чином відкриття підтвердило, що район Саккарі використовувався не тільки для поховання в пізній період, а й у Новому царстві.
Труни були виготовлені з дерева і мали форму людини. На них збереглися зображення богів, яким поклонялися в цей період, а також уривки з Книги мертвих, що допомагала померлим пройти в інший світ. Також археологи підтвердили існування великою кількості майстерень, які виготовляли такі труни для місцевих жителів, а також майстерень з муміфікації.
Усередині шахт місія виявила велику кількість археологічних артефактів і статуй божеств, таких як бог Осіріс. Унікальною знахідкою став папірус завдовжки чотири метри і завширшки один метр, на якому була записана 17 глава з Книги мертвих. Збереглося ім’я власника папірусу – Пв-Ха-Еф. Така ж назва була знайдена на чотирьох статуях і на антропоїдній дерев’яній труні.
Місія також знайшла багато дерев’яних поховальних масок, а також святинь, присвячених богу Анубісу (давньоєгипетський бог похоронних ритуалів і муміфікації), а також багато ігор, в які покійні мали грати в іншому світі. Наприклад, виявлена гра, схожа на сучасні шахи.
Місія також знайшла вражаючу кількість кераміки, що датується Новим царством, зокрема кераміку, що дає докази комерційних відносин Єгипту і Криту, Сирії, Палестини.
Саккара розташована за 30 км від Каїра. Територія була головним некрополем Мемфіса – столиці Стародавнього Єгипту. Зараз вона належить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Як повідомляв «Навколо Світу. Україна », в Єгипті знайшли 80 саркофагів . Нові саркофаги вчені називають капсулою часу, оскільки їхні гробниці не були розграбовані і збереглися навіть дерев’яні статуетки.
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…
Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…