Наука

На орбіті Землі виявлено новий троянський астероїд. Що це таке?

Перший і донедавна єдиний троянський астероїд на орбіті Землі був виявлений у 2010 році. Він отримав назву 2010 TK7. До його відкриття явище спостерігалося лише на Юпітері, Нептуні, Марсі та Урані. У Юпітера троянських астероїдів найбільше: зареєстровано понад 11 000, у Нептуна їх 32, у Марса 9, а в Урана один.

Тепер астрономи знайшли біля нашої планети другий об’єкт такого типу. Він отримав назву 2020 XL5.

Спостереження за допомогою Південного астрофізичного дослідницького телескопа (SOAR) дозволили астрономам визначити, що діаметр нового трояна становить 1180 метрів. Це значно більше, ніж 2010 TK 7, який є шматком скелі діаметром близько 300 метрів.

Дослідники під керівництвом Барселонського університету використали наземні спостереження, щоб визначити, що астероїд 2020 XL5, швидше за все, складається з вуглецю і, можливо, був викинутий Юпітером з основного поясу астероїдів.

Астрономи пророкують, що 2020 XL5 залишиться в пастці на тій же орбіті, що і Земля, принаймні, 4000 років. Такий же прогноз був зроблений і для 2010 TK7.

Трояни обертаються в тій самій площині, що й планета, але не стикаються з нею, тому що вони перебувають у «мертвих зонах», де гравітаційні сили дозволяють космічному каменю обертатися точно так само, як і планета.

«Відкриття другого земного троянського астероїда може розширити наші знання про динаміку цієї невловимої популяції. Порівнюючи орбітальну природу двох відомих земних троянів, ми можемо краще зрозуміти механізми, що забезпечують їхню короткочасну стабільність», — заявили вчені.

Також дуже ймовірно, що неподалік Землі чекають, щоб їх знайшли й інші троянці. Астероїди важливі, тому що вивчення їх незвичайних орбіт допоможе пролити світло на те, якою була рання Сонячна система і як вона розвивалася.

Крім того, вчені вважають, що троянські астероїди, що прилегли до Землі, «можуть стати ідеальними цілями для космічних місій і, у більш віддаленому майбутньому, для заселення людських баз або встановлення наукового обладнання, яке виграє від їх особливого розташування».

За матеріалами Science Alert

 

Вокруг Света

Recent Posts

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

3 тижні ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

5 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

5 місяців ago

3 неймовірні рекорди, які ніхто ще не побив

Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…

6 місяців ago

Ethereum: створення багатства за допомогою довгострокових інвестицій

Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…

7 місяців ago

Різноманітність онлайн ігор

Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…

7 місяців ago