Атмосфера обох планет складається з водню, гелію та метану. Саме метан надає Урану та Нептуну блакитного кольору, тому що він поглинає червоне світло і залишає синій для відображення. Але при цьому Уран здається блідим у порівнянні з насичено-синім Нептуном.
Вчені з Оксфордського університету створили моделі атмосфер обох світів, використовуючи дані космічного телескопа Хаббл і наземних обсерваторій, а також інформацію з космічного корабля Вояджер-2. Моделювання показало, що атмосфера Урана значно товстіша, ніж у Нептуна за рахунок серпанку.
Астрофізики назвали серпанок Aerosol-2, який, за їхніми словами, виглядатиме білуватим у видимому діапазоні довжин хвиль. Він діє як калька поверх зображення, тобто робить яскраві кольори молочнішими.
Дослідники вважають, що серпанок, ймовірно, утворюється, коли метан руйнується ультрафіолетовим випромінюванням сонця. Уран розташований ближче до Сонця, і серпанок в атмосфері Урану приблизно вдвічі товщий, ніж у Нептуна.
За матеріалами The Daily Mail
Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…