• Чому Уран світліший за Нептун.Вокруг Света. Украина
  Чому Уран світліший за Нептун
  Питання-відповідь
  Вівторок, 1 лютого 2022

  Чому Уран світліший за Нептун

  Сьома та восьма планети Сонячної системи схожі як близнюки — як за розміром, так і за складом. Але при цьому різниця в кольорі цих «крижаних гігантів» помітна неозброєним оком.

  Атмосфера обох планет складається з водню, гелію та метану. Саме метан надає Урану та Нептуну блакитного кольору, тому що він поглинає червоне світло і залишає синій для відображення. Але при цьому Уран здається блідим у порівнянні з насичено-синім Нептуном.

  Вчені з Оксфордського університету створили моделі атмосфер обох світів, використовуючи дані космічного телескопа Хаббл і наземних обсерваторій, а також інформацію з космічного корабля Вояджер-2. Моделювання показало, що атмосфера Урана значно товстіша, ніж у Нептуна за рахунок серпанку.

  Астрофізики назвали серпанок Aerosol-2, який, за їхніми словами, виглядатиме білуватим у видимому діапазоні довжин хвиль. Він діє як калька поверх зображення, тобто робить яскраві кольори молочнішими.

  Дослідники вважають, що серпанок, ймовірно, утворюється, коли метан руйнується ультрафіолетовим випромінюванням сонця. Уран розташований ближче до Сонця, і серпанок в атмосфері Урану приблизно вдвічі товщий, ніж у Нептуна.

  За матеріалами The Daily Mail