На Занзібар можна без страху їхати, просто акуратно ставитись до гігієни. На сьогодні це найкраще місце, де я була. Там все було бездоганно. Екзотика, температура повітря, океан, їжа, здорова спортивна обстановка, красива природа, люди. Дуже рекомендую.
Летіти сюди із Києва 9 годин. Ми летіли через турагенство пакетним туром. Як на мене, в умовах пандемії це найпростіший і найдешевший варіант. Прямих рейсів з України майже немає, або ж вони дуже дорогі; при пересадці у кожній країні свої нюанси, потрібно витрачати гроші на купу тестів, правила постійно змінюються. Крім того, рейси з різних країн зараз періодично скасовують через омікрон. Із турагенством більше гарантій. Вирішені всі питання, можна розслабитися та просто відпочивати. Якщо летіти вдруге, то можна і своїм ходом, бо знаєш нюанси.
Їхати з аеропорту до місця проживання варто тільки на таксі, і заздалегідь погуглити ціни, тому що можна переплатити. До місцевого громадського транспорту потрібно трохи придивитися і вже потім вирішити, чи готові ви користуватися ним. Є випадки крадіжок.
Коронавірусу на Занзібарі немає – у тому розумінні, в якому він є у нас. Місцеве населення взагалі про це не париться. У нас ніде ніхто не питав ні про щеплення, ні про тести, ні про маски. У масках майже людей не побачите. В масках ми зустрічали тільки туристів в аеропорту і охоронців дорогих п’ятизіркових готелів. Це все.
Статистика захворюваності дуже низька. Для них куди страшніша малярія. Симтоми дуже схожі на корону, але значно сильніше і частіше призводять до смертельного результату. Мені здається, вся річ у тому, що у них такі жорсткі інфекційні захворювання, така антисанітарія, що ті, хто вижив, мають сильний імунітет, якому вірус не страшний. І вони дуже спортивні, постійно проводять на свіжому повітрі, їдять максимально натуральну їжу. Середній вік тут 17,2 роки, а у молодих коронавірус переноситься дуже легко та частіше безсимптомно.
Ціни досить високі. Для білих цінник у кілька разів вищий. Цін практично ніде не пишуть, кажуть навмання. Спочатку, доки не орієнтуєшся, можна багато переплатити. Насправді торг доречний, і будь-яку ціну можна збити. Але! Бачачи, як вони бідно живуть, не дуже й хотілося збивати. Загалом ціни на звичайні продукти харчування такі ж, як в Україні. Фрукти дуже дешеві, ми на 5$ купували 6-7 манго, які їли 3 дні. У кафе ціни від 10-15 $ за блюдо. Однією стравою цілком можна наїстися. Єдине, що кафе треба дуже уважно вибирати, бо про санітарні норми там інші поняття. Можна не переживати лише в готелях, де власники – європейці, там за чистотою стежать.
Ми жили на півночі острова в Нунгві. Спеціально вибирали цю частину, тому що відливи мінімальні і можна купатися будь-коли. Пляжі більш-менш чисті. Якщо зупинятися в інших частинах острова, то ризикуєте купатися дуже рідко, тому що під час відливів вода може йти на 500-1000 м, і в ці моменти берег усіяний морськими їжаками, коралами, водоростями та подібними. Відлив триває в середньому 6 годин двічі на добу.
Лихоманки на Занзібарі немає. Малярія є, але у туристичних місцях зустрічається дуже рідко. Щеплення від неї не існує, однак є пігулки, які можна приймати профілактично. Ми не приймали.
Малярія проявляється через 14 днів після зараження, тому зазвичай симптоми з’являються, коли туристи вже повернулися додому. Схоже на звичайний грип, але не проходить та не піддається лікуванню. В Україні пігулок від малярії начебто немає, та й тестів на малярію теж. Наші лікарі ставлять відразу діагноз “коронавірус” і лікують від нього, втрачаючи при цьому дорогоцінний час.
Тому ми купили тест на малярію та пігулки на Занзібарі та привезли собою в Україну. Якщо будуть якісь симптоми та тест покаже малярію, то пігулками можна вилікуватися.
Усюди продається бутильована вода, можна пити лише її. Від будь-якої іншої можуть бути кишкові інфекції. Навіть якщо вам у кафе заварять чай водою з-під крана, ви ризикуєте злікнути з інфекцією.
Температура повітря 28-32 градуси цілий рік. Вода 26. Спека біля океану переноситься дуже легко. Майже не відчувається. О 12 годині дня в тіні комфортно. Вечори шикарні.
До речі, про повітря: у мене з дитинства хронічний нежить. А на Зазібарі всі 11 днів мій ніс дихав ідеально. Я взагалі не пам’ятаю, щоби мені так легко і вільно дихалося. Я навіть жодного разу не дістала носову хустку. Це такий кайф!
Одягу потрібен мінімум. Потрібні коралові капці для купання. Потрібен одяг з довгим рукавом, тому що сонце спалює шкіру миттєво. Беріть крем від засмаги з максимальним індексом UF. У нас був 50, і то було замало. Крем можна купити на Занзібарі у будь-якому магазині. Ми з сонцем були дуже акуратні перші три дні, тому не згоріли і не мали проблем. У подальшому вже навіть нічим не мазалися. Але дуже багато відпочиваючих страждали від опіків.
Тут нереально смачна їжа. Наші звичайні продукти тут значно смачніші. Я не люблю картоплю, але на Занзібарі не могла від неї відірватися. Смачніше ніде не їла. Макарони, спагетті та будь-які вироби з борошна – найсмачніші. Мені здається, що пшениця тут інша і її менше обробляють, ніж у нас. Морепродукти вищі за всякі похвали. Вони їх так смачно готують, ви навіть не уявляєте. Їж і не віриш, що це з кальмара, наприклад. Випічка, тортики – я їла мало, але звернула увагу, що смак інший: гадаю, там використовується не буряковий цукор, а, можливо, очеретяний. Але взагалі, коли є фрукти, то солодкого не хочеться.
І насамкінець – порада від мене: якщо полетите на Занзібар, привезіть іграшки для місцевих дітей. Будь-які, навіть найдешевші. Дітей там багато, вони дуже активні, задерикуваті, їм все цікаво, але вони так бідно живуть, що про іграшки взагалі не йдеться. Ми привезли трохи іграшок, вони їх із таким задоволенням розібрали. Привезіть, а на місце іграшок у валізі потім складіть сувеніри.
Усі фото: Євгенія Белякова
Читайте також:
20 неймовірно гарних місць Африки
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…
Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…