У кожного з нас – своя норма сну. Комусь достатньо п’яти годин, а комусь і десяти замало. Вчені-сомнологи, які вивчають проблеми сну, давно дійшли висновку: необхідність уві сні більша, ніж відчуття голоду.
А ще вони вважають, що уві сні ми не відпочиваємо.
До єдиної думки з цього приводу дослідники так і не дійшли. Частина з них вважає, що під час сну організм людини відновлюється.
Його системи «перезавантажуються». А імунна і обмінна немов заряджаються.
Але головне, під час сну наш мозок відсіює непотрібну інформацію. А те, що для нас важливо, залишає.
Тимчасове недосипання не надто небезпечне для здоров’я. Однак якщо воно переросло в систему, то проблем не уникнути.
У першу чергу той, хто не виспався, страждає від втоми, у нього розсіюється увага. Плюс підводить короткочасна пам’ять.
Вчені свідчать, що в крові зростає рівень гормонів стресу. Якщо мало спати, аритмія, підвищений кров’яний тиск і постійна нервозність стануть вашими звичними супутниками.
Але це далеко не всі неприємні наслідки. Людині, яка регулярно не висипається, може загрожувати ожиріння, діабет, хронічна депресія.
У жінок, які працюють ночами, починаються гормональні збої.
Наслідки такої відмови, насправді, дуже серйозні. Порушується метаболізм, знижується імунітет, пам’ять погіршується. Нервова система розхитується.
Якщо силоміць позбавляти людину сну, то її мова стане незв’язною, поступово слабшатиме серце, почастішають галюцинації. Потім відмовить печінка. Несплячий знепритомніє і помре.
Американські сомнологи провели на цю тему низку досліджень і дійшли висновку: 7-8 діб.
Весь цей час мозок боротиметься з втомою і зрештою зазнає незворотних змін.
Вчені, до речі, стверджують, що вже на третю добу без сну організм не справляється з його відсутністю.
17-річний школяр із США Ренді Гарднер потрапив у Книгу рекордів Гіннесса в 1964 році внаслідок того, що зміг не спати 11 діб. А це – 264 години.
Цей приклад став хрестоматійним. Однак мало хто згадує, що під час експерименту у Ренді порушилися мова і зір, з’явилися провали в пам’яті. А в останні дні – і галюцинації.
За більш ніж півстоліття ніхто не побив рекорд американського хлопця. Хоча, можливо, Книга Гіннеса не хоче реєструвати такі антигуманні рекорди.
Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…