Наука

Старт безпілотника NASA Artemis 1 на Місяць відкладено

Дата розгортання місії NASA Artemis 1 відкладена. Цей старт мав стати першим у рамках амбітної програми космічної агенції, яка покликана повернути людство на Місяць. Але 2 лютого представники NASA офіційно заявили, що дата польоту ракетоносія Space Launch System (SLS) і капсули Оріон переноситься.

За словами керівника програми досліджень наземних систем у Космічному центрі Кеннеді НАСА Майкла Болджера, агентство планує запустити ці льотні системи лише тоді, коли вони будуть повністю готові та коли команда інженерів дасть остаточне “добро”.

В офіційній заяві NASA повідомляється, що робота інженерів іде за планом, і жодних серйозних проблем з обладнанням немає.

Майкл Болджер повідомив на пресконференції, що перенесення старту не викликано якоюсь однією причиною, а скоріше комплексом незначних проблем, що накопичилися під час підготовки до успішного старту такої непростої місії. Інженери виконують роботи крок за кроком і дуже ретельно, так, щоб результатом можна було пишатися.

Крім затримок, спричинених ретельністю підготовки до старту, команда зіштовхнулася з незначними проблемами, викликаними епідемією коронавірусу, що триває, і незвичайно низькими температурами у Флориді. Річ у тім, що льотне обладнання знаходиться в дуже великій і неопалюваній будівлі, і деякі зі сполучних і мастильних матеріалів виявилися схильними до впливу низьких температур. Проте все це не спричинило серйозного впливу на основні роботи з підготовки до старту.

Наразі незрозуміло, як ці затримки можуть вплинути на дату старту місії Artemis 1.

За словами керівника місії Майка Сарафіна, якщо старт перенесуть до квітня чи травня, то найближче вікно запуску буде у період з 8 по 23 квітня. Наступне відкриється 7 травня та закриється 21 травня.

Artemis 1 стане першою серед місій NASA проєкту “Артеміда”. Метою цього проєкту є заснування на Місяці станції, що самопідтримується, на якій можуть проживати люди.

Перша місія буде безпілотною. Під час її проходження космічний корабель Оріон пройде повз Місяць перед поверненням на Землю, тестуючи технологію, яка колись відправить людей на наше нічне світило.

За матеріалами Space.com

Вокруг Света

Recent Posts

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

6 днів ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

4 місяці ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

4 місяці ago

3 неймовірні рекорди, які ніхто ще не побив

Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…

6 місяців ago

Ethereum: створення багатства за допомогою довгострокових інвестицій

Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…

6 місяців ago

Різноманітність онлайн ігор

Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…

6 місяців ago