• Старт безпілотника NASA Artemis 1 на Місяць відкладено.Вокруг Света. Украина
  Старт безпілотника NASA Artemis 1 на Місяць відкладено
  Наука
  Четвер, 3 лютого 2022

  Старт безпілотника NASA Artemis 1 на Місяць відкладено

  Першої місячної експедиції NASA доведеться зачекати на запуск.

  Дата розгортання місії NASA Artemis 1 відкладена. Цей старт мав стати першим у рамках амбітної програми космічної агенції, яка покликана повернути людство на Місяць. Але 2 лютого представники NASA офіційно заявили, що дата польоту ракетоносія Space Launch System (SLS) і капсули Оріон переноситься.

  За словами керівника програми досліджень наземних систем у Космічному центрі Кеннеді НАСА Майкла Болджера, агентство планує запустити ці льотні системи лише тоді, коли вони будуть повністю готові та коли команда інженерів дасть остаточне “добро”.

  В офіційній заяві NASA повідомляється, що робота інженерів іде за планом, і жодних серйозних проблем з обладнанням немає.

  Майкл Болджер повідомив на пресконференції, що перенесення старту не викликано якоюсь однією причиною, а скоріше комплексом незначних проблем, що накопичилися під час підготовки до успішного старту такої непростої місії. Інженери виконують роботи крок за кроком і дуже ретельно, так, щоб результатом можна було пишатися.

  Крім затримок, спричинених ретельністю підготовки до старту, команда зіштовхнулася з незначними проблемами, викликаними епідемією коронавірусу, що триває, і незвичайно низькими температурами у Флориді. Річ у тім, що льотне обладнання знаходиться в дуже великій і неопалюваній будівлі, і деякі зі сполучних і мастильних матеріалів виявилися схильними до впливу низьких температур. Проте все це не спричинило серйозного впливу на основні роботи з підготовки до старту.

  Наразі незрозуміло, як ці затримки можуть вплинути на дату старту місії Artemis 1.

  За словами керівника місії Майка Сарафіна, якщо старт перенесуть до квітня чи травня, то найближче вікно запуску буде у період з 8 по 23 квітня. Наступне відкриється 7 травня та закриється 21 травня.

  Artemis 1 стане першою серед місій NASA проєкту “Артеміда”. Метою цього проєкту є заснування на Місяці станції, що самопідтримується, на якій можуть проживати люди.

  Перша місія буде безпілотною. Під час її проходження космічний корабель Оріон пройде повз Місяць перед поверненням на Землю, тестуючи технологію, яка колись відправить людей на наше нічне світило.

  За матеріалами Space.com