Блоги

Райони Стамбула: історичний Бейоглу, сучасний Каракей та кримінальний Чукур

Стамбул був у моїх тревел-планах давно, і я прилетіла одразу на 17 днів, щоб не поспішаючи вивчати європейську та азіатську частини міста.

Правила в’їзду до Туреччини для українців

Для подорожі до Туреччини потрібен один із чотирьох документів: сертифікат про вакцинацію, довідку про одужання після СOVID-19, ПЛР-тест за 72 години або експрес-тест на антиген за 48 годин до прильоту. На дітей до 12 років це правило не поширюється – вони можуть в’їжджати без тестів та сертифікатів.

За 72 години до поїздки потрібно заповнити онлайн-форму, на основі якої буде згенерований персональний HES-код – він потрібен для посадки на рейс і може стати в нагоді для відвідування деяких місць у Стамбулі. Також не забудьте оформити туристичну страховку із покриттям СOVID-19.

Як дістатися до Стамбула з України

До Стамбула можна дістатися безпосередньо з Києва, Одеси, Львова, Харкова, Запоріжжя та Миколаєва. Рейси авіакомпаній Turkish Airlines, МАУ та SkyUp прибувають до головного міжнародного аеропорту Стамбула (IST), а Pegasus – до аеропорту імені Сабіхі Гьокчен (SAW). З будь-якого аеропорту ви зможете дістатися міста на автобусі – Havaist (з головного аеропорту до площі Таксім, в район Султанахмет і Кадикей) або Нavabus (з Сабіхи до площі Таксім і в район Кадикей).

Громадський транспорт у Стамбулі

Міський транспорт у Стамбулі досить зрозумілий, а його головна особливість у тому, що це не тільки метро, ​​трамвай та автобус, а ще й пороми. Гугл-карти губляться в цьому хаотичному русі і не завжди показують найшвидші комбінації маршруту, тому раджу завантажити мобільний додаток Trafi, а для проїзду оформити Istanbulkart.

Врахуйте, що чим більше поїздок та пересадок, тим дешевшою буде ціна за поїздку. Ще один корисний момент – з Istanbulkart ви також можете користуватися громадськими туалетами.

Пам’ятки Бейоглу

Район Бейоглу знайомий кожному мандрівнику, який відвідав Стамбул – тут розташована зручна транспортна розв’язка на площі Таксім, знаменита шопінг-вулиця Істікляль, оглядовий майданчик у вежі Галата та інші популярні місця, але в цій статті хочу розповісти про незвичайні музеї, в яких я побувала час подорожі.

Музей невинності

Музей невинності заснований за мотивами однойменної книги Орхана Памука – він став першим турецьким лауреатом Нобелівської премії. Роман був опублікований у 2008 році, у 2012-му з’явився музей, а у 2014 році він отримав нагороду «Європейський музей року». І музей, і книга пропонують зазирнути у життя представників вищого класу у місті з 1970-х до початку 2000-х років. Тут ви знайдете те, що герої роману використовували, носили, чули, бачили, збирали і про що мріяли, а ще – обладнані кімнати та особисті предмети, кожен із яких передає історію персонажів цього твору.

Музей невинності відкрито щодня з 10:00 до 18:00, крім понеділка. Вхід – 80 TL (близько 170 UAH), аудіогід англійською – 10 TL (близько 20 UAH). Якщо ви читали роман, то на останніх сторінках могли знайти квиток у музей – його можна надрукувати у касі.

Музей PERA

Будівля музею – це приклад дивовижної трансформації. До початку 1980-х тут знаходився один із найважливіших готелів міста – готель Bristol, після його продажу будівля стала штаб-квартирою турецького банку і лише у 2005 році Фонд Кірача заснував цей приватний музей.

Тепер музей PERA – це видатний культурний центр в одному з найжвавіших кварталів Стамбула – тут проводять виставки та заходи, всередині є кафе у стилі ар-деко та арт-магазин із художніми роботами.

Щороку музей співпрацює з іншими галереями та робить спільні проекти з провідними міжнародними музеями, колекціями та фондами, щоб виставляти роботи всесвітньо відомих художників та художників із Туреччини, а також проводити виставки на підтримку молодих талантів.

Музей PERA працює з вівторка по суботу з 10:00 до 19:00, у п’ятницю з 10:00 до 22:00 (після 18 – безкоштовне відвідування для всіх) та в неділю з 10:00 до 18:00, понеділок – вихідний . Вартість квитка – 25 TL (близько 55 UAH), для дітей, студентів та пенсіонерів є знижки. У період пандемії для відвідування музею потрібно пред’явити на вході сертифікат про вакцинацію або ПЛР-тест (термін дії – 48 годин).

Музей Istanbul Modern

Istanbul Modern – це перший музей сучасного мистецтва в Туреччині, який з’явився у 2004 році у будівлі, де раніше був портовий склад. Основна частина експозиій – це роботи турецьких художників. Також тут є кінотеатр та бібліотека (закрита в період пандемії).

Стамбульський музей сучасного мистецтва відкрито з вівторка по суботу з 10:00 до 18:00, неділя – з 11:00 до 18:00, понеділок – вихідний. Вхідний квиток – 95 TL (близько 200 UAH), студенти та пенсіонери – 72 TL (близько 150 UAH). У вартість також включено одну перепустку в кінотеатр.

Галерея SALT Galata

Ще один приклад перетворення штаб-квартири банку на популярний арт-простір з художньою галереєю та бібліотекою. У галереї представлені колекції з кінця XIX століття до 1990-х років, за якими можна простежити перехід Туреччини від Османської імперії до сучасної епохи.

SALT Galata відкрита з вівторка по суботу з 11:00 до 19:00 та до 18:00 у неділю. У місцях, доступних для публіки, можуть перебувати одночасно максимум 126 осіб. Вхід – вільний, але під час пандемії можуть запитувати HES-код.

Найкращий вид на затоку Золотий Ріг

Поціновувачам гарних панорамних видів рекомендую прогулятися мостом, де знаходиться зупинка метро Haliç. Несподівано, але саме тут ви знайдете одне з найприголомшливіших інстаграмних місць Стамбула – а саме розкішний вид на затоку Золотий Ріг та головні міські пам’ятки. На задньому фоні – Блакитна мечеть та Айя-Софія з правого боку та Галатська вежа з лівої.

На мосту є окремі доріжки, тому щоб потрапити на оглядовий майданчик навіть не доведеться купувати квиток на метро.

За 10 хвилин пішки від мосту знаходиться заклад Hür Süper Mario Emin Usta, де вже більше 30 років Маріо готує балик-екмек (скумбрія в лаваші) за секретним рецептом.

Після того, як він потрапив у тревел-передачу Орел і решка, навколо з’явилися його клони, а місце стало дуже популярним. Мені пощастило, ввечері не було людно і сам Маріо готував моє замовлення. Його балик-екмек справді відрізняється від інших, які я куштувала, і сподобається любителям гострих спецій. За останніми відгуками, Маріо все ще на місці, але рідко готує сам.

Район Каракей: фунікулер та інстаграмні парасольки

У Бейоглу окремо варто виділити сучасний район Каракей – тут ви знайдете вулицю з яскравими інстаграмними парасольками (Necatibey Cd.), найсмачнішу пахлаву в Karaköy Güllüoğlu (у Туреччині цей десерт називають «баклава») і величезний вибір стріт-фуду на вулиці. – спробуйте балик-екмек у Balık Dürüm Mehmet Usta та місцеві супи в Karaköy Çorba Evi, а в Galata Simitçi – знаменитий сіміт (бублик з кунжутом) та іншу випічку.

До речі, між станціями Бейоглу та Каракею з 1875 року курсує історичний фунікулер – це перший підземний транспорт у Туреччині!

Квартал Чукур: без провідників краще не гуляти

Стамбул – безпечне місто, але є в районі Бейоглу квартал під назвою Чукур, який краще не відвідувати поодинці. Він розташований всього за 10 хвилин пішки від площі Таксім. Не кожен місцевий ризикне туди зайти, але мені вдалося прогулятися цим небезпечним місцем з супроводжуючим, який вирішив показати мені не тільки красиву частину міста.

Перше, що вражає – це напівзруйновані будинки, в яких продовжують жити люди, та купи сміття, з яким діти грають замість іграшок. Люди тут не звикли до сторонніх і дивляться насторожено. Не потрібно постійно фотографувати, достатньо зробити кілька кадрів, коли немає нікого поблизу, інакше можна залишитися без телефону або камери.

У Туреччині популярний драматичний серіал «Чукур» про впливову кримінальну сім’ю, події якої відбуваються у цьому районі. Враховуючи обстановку, зйомки проходили у безпечнішому районі Стамбула – Балаті, про нього я розповім у наступній статті.

Читайте також:

ТОП-12 найромантичніших місць світу для подорожі удвох

20 цікавих фактів про Туреччину

 

 

Екатерина Егорова

Основатель и идейный вдохновитель проекта о путешествиях в одиночку Girls Travel Solo. Девиз по жизни: «Carpe Diem! Лови момент!

Recent Posts

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

3 тижні ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

5 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

5 місяців ago

3 неймовірні рекорди, які ніхто ще не побив

Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…

6 місяців ago

Ethereum: створення багатства за допомогою довгострокових інвестицій

Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…

7 місяців ago

Різноманітність онлайн ігор

Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…

7 місяців ago