Лайфхак

«Щось покусало»: як розрізнити укуси комах і чим допомогти

В Україні мало комах, укус яких для людини смертельно небезпечний: місцеві комарі не переносять, наприклад, «лихоманку Західного Нілу», при якій виживає лише один з п’яти хворих, а гігантські мурахи-кулі (тропічні комахи, чий укус за больовими відчуттями нагадує кульове поранення) у нас не водяться.

Проте навіть звичайний комар або мураха можуть завдати чимало неприємностей. Щоб зустріч з комахою закінчилася благополучно, треба знати, який вид на вас напав і в чому полягає перша допомога.

Укус комара

Фото: 24tv.ua

Комариний укус виглядає як почервонілий підшкірний пухир, що дуже свербить. Як правило, ніяких особливих заходів вживати не треба, хіба що намазати місце укусу заспокійливою маззю. Але якщо незабаром після укусу ви раптом відчуваєте жар, біль у суглобах або набрякання лімфовузлів, слід звернутися до лікаря – можливо, в кров потрапила інфекція.

Укус блохи

Фото: 24tv.ua

Ці укуси викликають сильне свербіння. Зазвичай блошині укуси з’являються групками по 3-4 точки і нагадують дрібні червоні пухирці. Перш за все їх необхідно промити водою з милом. Потім потрібно змастити укуси цинковим кремом або іншим засобом, що усуває свербіж. Головне не розчісувати укуси, щоб не занести інфекцію.

Укус клопа

Фото: 24tv.ua

Укуси клопів виглядають по-різному. Хтось може їх взагалі не помічати, а у когось виникає сильна алергічна реакція, що супроводжується свербінням і болючими відчуттями. Крім шкірних ушкоджень типові симптоми укусів клопів включають біль, свербіння, дерматит, а у алергіків набухання і навіть пухирі. Головний ворог клопів – гігієна. Тому передусім помийтеся з милом, приділяючи особливу увагу місцям укусів. У крайніх випадках вам може знадобитися протизапальний або антигістамінний засіб.

Укус павука

Фото: 24tv.ua

За винятком кількох видів (типу чорної вдови і каракурта) більшість павукових укусів нешкідливі і зовсім неотруйні. Характерна ознака такого укусу – дві точки, обрамлені колом. Якщо вас укусив павук, насамперед промийте місце укусу водою з милом. Потім прикладіть лід і в разі необхідності прийміть знеболювальне. Якщо укус дуже опух, прийміть антигістамінний засіб. Якщо у вас спостерігаються більш серйозні симптоми або є підстави підозрювати, що павук був отруйний, зверніться до лікаря якомога швидше.

Укус кліща

Фото: 24tv.ua

Ці паразити чекають на жертву на рослинах на відстані десь 50 см від землі (або менше), чіпляються за одяг (або шерсть тварин) та згодом переповзають на шкіру – наприклад, під пахвами, під волоссям на голові. Можуть бути дуже небезпечними для людини. Кліщі нерідко переносять кримську геморагічну лихоманку і хворобу Лайма. Якщо в вас вчепився кліщ, необхідно видалити його якомога швидше, не вдаючись до народних засобів типу олії, бензину та припікання. Використовуйте пінцет або спеціальний прилад, який можна купити в аптеці. Потрібно підчепити кліща ближче до шкіри і плавно потягнути вгору, трошки розхитуючи.

Потім ретельно промийте укус водою з милом. Зважте на те, що кліщу-переноснику зазвичай потрібно до 48 годин, щоб заразити вас вірусом, тому треба завжди перевіряти наявність кліщів після повернення з лісу.

Укус мурашки

Фото: 24tv.ua

Укуси деяких видів мурах (наприклад, рудого лісового) містять отруту, що викликає у людини свербіж, запалення і подразнення шкіри. Якщо ваші симптоми не минають, намастіть місце укусу маззю з кортизоном. А в разі появи бульбашок не проколюйте їх, щоб не занести інфекцію. Якщо це станеться, негайно зверніться до лікаря.

Укус оси і бджоли

Фото: 24tv.ua

Сама по собі отрута цих комах не є небезпечною, хоча і може викликати хворобливий стан, алергію. У такому випадку необхідно одразу звернутися до лікаря. Бджоли часто залишають у шкірі жало, тому якщо воно є, одразу видаліть його пінцетом. Щоб зняти набряк, прикладіть щось холодне та обробіть укус місцевим антигістамінним засобом.

За матеріалами «24 канал»

Вокруг Света

Recent Posts

Як зробити подорожі незабутніми: розваги для кожного мандрівника

Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…

4 тижні ago

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

2 місяці ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

6 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

6 місяців ago

3 неймовірні рекорди, які ніхто ще не побив

Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…

8 місяців ago

Ethereum: створення багатства за допомогою довгострокових інвестицій

Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…

8 місяців ago