Місця

Підніматися на Еверест тепер «простіше»: обрушився щабель Хілларі

Ступінь Хілларі – це дуже крутий, майже вертикальний схил, розташований на 70 м нижче вершини Евересту. Ступінь була названа на честь новозеландського альпініста Едмунда Хілларі, який піднявся на гору з цього схилу в 1953 році.

Відтоді тисячі людей долали щабель. Але через те, що ділянка дуже вузька, двоє людей на ній не могли розминутися, тому в найнебезпечнішому місці на Евересті утворювалися затори, і людям доводилося чекати. Так, альпініст Дейв Хан, який піднімався на вершину 15 разів, згадує, що одного разу простояв там десь годину, поки чекав, коли близько 100 людей спустяться з вершини.

Але тепер чекати більше не доведеться. Cтупінь Хілларі зруйнувалася, або, принаймні, зруйнувалася найбільша брила з чотирьох, що відкрило більш широкий шлях до вершини і під зручнішим кутом у 45 градусів.

Спочатку влада Непалу не підтверджувала цю інформацію. І її важко було перевірити, оскільки схил був повністю вкритий снігом. Але британський альпініст Тім Моусдейл, який здійснив сходження в травні 2017 року, ствердив, що величезний валун усе-таки зник.

Ймовірно, він скотився з гори під час великого землетрусу ще в 2015 році. Але от питання: чи стало простіше підніматися на Еверест? Не всі думки однозначні, але зрозуміло одне: Еверест – це Еверест. І не варто його недооцінювати.

Фото: Greg Thomas via Twitter

 

За матеріалами Business Insider

AddThis Website Tools
Вокруг Света

Recent Posts

5 помилок новачків в iOS-розробці після курсів

Стати повноцінним розробником додатків і програмного забезпечення можна завдяки навчанню та постійній практиці. Однак, пройшовши…

1 день ago

Як довго зберігається ефект після верхньої блефаропластики

 Естетична хірургія – один з напрямків сучасної медицини, що найбільш розвиваються. Актуальні методики та технології…

1 місяць ago

Як зробити подорожі незабутніми: розваги для кожного мандрівника

Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…

4 місяці ago

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

5 місяців ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

9 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

9 місяців ago