• Підніматися на Еверест тепер «простіше»: обрушився щабель Хілларі.Вокруг Света. Украина
  Підніматися на Еверест тепер «простіше»: обрушився щабель Хілларі
  Місця
  Середа, 15 грудня 2021

  Підніматися на Еверест тепер «простіше»: обрушився щабель Хілларі

  Альпіністи переконалися в тому, що найскладнішої перешкоди перед вершиною вже немає.

  Ступінь Хілларі – це дуже крутий, майже вертикальний схил, розташований на 70 м нижче вершини Евересту. Ступінь була названа на честь новозеландського альпініста Едмунда Хілларі, який піднявся на гору з цього схилу в 1953 році.

  Відтоді тисячі людей долали щабель. Але через те, що ділянка дуже вузька, двоє людей на ній не могли розминутися, тому в найнебезпечнішому місці на Евересті утворювалися затори, і людям доводилося чекати. Так, альпініст Дейв Хан, який піднімався на вершину 15 разів, згадує, що одного разу простояв там десь годину, поки чекав, коли близько 100 людей спустяться з вершини.

  Але тепер чекати більше не доведеться. Cтупінь Хілларі зруйнувалася, або, принаймні, зруйнувалася найбільша брила з чотирьох, що відкрило більш широкий шлях до вершини і під зручнішим кутом у 45 градусів.

  Спочатку влада Непалу не підтверджувала цю інформацію. І її важко було перевірити, оскільки схил був повністю вкритий снігом. Але британський альпініст Тім Моусдейл, який здійснив сходження в травні 2017 року, ствердив, що величезний валун усе-таки зник.

  Ймовірно, він скотився з гори під час великого землетрусу ще в 2015 році. Але от питання: чи стало простіше підніматися на Еверест? Не всі думки однозначні, але зрозуміло одне: Еверест – це Еверест. І не варто його недооцінювати.

  Фото: Greg Thomas via Twitter

   

  За матеріалами Business Insider

  Завантажити ще