• Точна висота Евересту стала відома, і вона більше, ніж вважалося.Вокруг Света. Украина
  Точна висота Евересту стала відома, і вона більше, ніж вважалося
  Місця
  Вівторок, 16 листопада 2021

  Точна висота Евересту стала відома, і вона більше, ніж вважалося

  Нові дані поставили крапку у суперечках про те, як змінився найвищий у світі пік після непальського землетрусу 2015 року.

  Доволі довго офіційна висота Евересту (Джомолунгми) становила 8848 метрів (так заміряли в далекому 1955 році), при цьому вчені сходяться на думці, що гора продовжує зростати темпами від 0,5 до 1,2 см на рік – причиною є землетруси та рухи тектонічних плит. Однак  землетрус магнітудою 7,8, що стався навесні 2015 року в Непалі, зруйнував і цю струнку схему.

  Одні дослідники стверджували, що після удару підземної стихії висота гори підскочила на метр, інші казали, що пік навпаки просів, приблизно на 2,5 сантиметра. Вчені почали збирати нову інформацію про висоту Евересту з грудня 2017 року, всі роботи були завершені у квітні 2019-го, коли група дослідників зробила заміри на найвищій точці Джомолунгми.

  Ці дані були оброблені, і точну висоту піку офіційно назвали у грудні 2020 року. Вона становить 8848.86 метрів, тобто на 0.86 метра більше попередньої оцінки. Важливо, що цього разу Китай та Непал разом проголосили офіційну висоту  Евересту (раніше іх дані розходилися).

  До речі, вік Евересту – біля 50-60 млн років.

  Як повідомляв «Навколо Світу. Україна», на Евересті встановили метеостанцію на рекордній висоті .

  За матеріалами «Фокус»

  Завантажити ще