Співвідношення статей – це демографічний термін. Він показує кількість чоловіків, яка припадає на кожні 100 жінок. Ідеальним вважається співвідношення від 105 до 107 чоловіків на 100 жінок. Така оптимальна пропорція вперше була зареєстрована в 1710 році.
Доведено, що якщо в суспільстві превалюють чоловіки, зростає ризик вбивств і насильства. А в тих країнах, де більше жінок, невідповідність у доходах між двома статями часто погано позначається на економіці. Адже велика кількість незаміжніх жінок призводить до зниження народжуваності.
Загалом у світі чоловіків більше, ніж жінок. За даними ООН, в минулому році співвідношення статей становило 101,8: 100. Проте, існує чимало країн, де кількість жінок перевищує кількість чоловіків.
Латвія посідає перше місце в рейтингу країн з найбільшим дисбалансом в співвідношенні статей. У 2015 році на кожні 100 жінок припадало 84,8 чоловіків. Таким чином, жінки становлять 54,1% загальної чисельності населення. Почасти це наслідки Другої світової війни. Крім того, чоловіки у Латвії мають високий рівень смертності через такі проблеми, як алкоголізм, паління і необережне водіння автомобіля. Близько 80% самогубств у Латвії скоюють чоловіки. Найчастіше причинами є безробіття і скрутне фінансове становище. Жінки в середньому живуть на 11 років довше, ніж чоловіки.
Гендерний розрив у Литві у першу чергу пов’язують з факторами, які збільшують рівень смертності чоловіків. По-перше, кількість курців-чоловіків значно більша, ніж жінок, що палять, що піддає ризику їхнє здоров’я. По-друге, тривалість життя чоловічого населення скорочують психічні захворювання, депресії та самогубства. Жінки у Литві живуть у середньому 79,3 року, тоді як чоловіки – всього 68,1. Гендерний розрив особливо помітний серед литовців віком 30-40 років. У 2015 році жінки становили 54% від загальної чисельності населення.
Кюрасао – це самоврядна острівна держава в Карибському морі. У 2015 році жінки становили 53,9% усього населення. При цьому співвідношення статей було 92 до 100. Середня тривалість життя у жінок 80,2 року, а у чоловіків – 72,4 року. Більшість жінок потрапляють у вікову групу від 15 до 64 років.
Жінки в Україні становлять 53,7% усього населення. Як і у випадку з Латвією, це все ще відлуння Другої світової війни. Середня тривалість життя у чоловіків 62 роки, а у жінок – 74. Українці часто мають серйозні проблеми зі здоров’ям, а в поєднанні з високим рівнем еміграції це сприяє зменшенню чоловічого населення країни.
Причини гендерного дисбалансу можуть бути дуже різними, але, як показують дослідження, він вкрай небажаний. У таких країнах освічені жінки з високим рівнем доходу не можуть знайти собі партнерів. Водночас чоловіки, які не здатні забезпечити сім’ю, починають страждати через проблеми з психічним здоров’ям. У програші залишаються обидві статі.
За матеріалами World Atlas.
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…
Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…