У 1662 році на карті Європи з’явилося нове місто. Воно одержало назву Станіслав на честь великого гетьмана коронного Станіслава Ревера Потоцького, батька засновника міста. Сьогодні ми розповімо про цікаві місця на його околицях.
Найпопулярніший пішохідний маршрут в українських Карпатах проходить через Чорногірський хребет. Це майже 40 км стежок, найвищі гори, сині озера і дуже мінлива погода. На горі Піп Іван, третій за висотою (1936 м), розташована колишня польська обсерваторія «Білий Слон», де сьогодні проходить реставрація. У давнину на вершині було язичницьке капище, а сьогодні сюди піднімаються, щоб відсвяткувати Івана Купала. До складу гірського масиву входить і найвища точка України – Говерла (2061 м), назва якої з угорської перекладається як «сніжна гора». Підйом на вершину займає близько 3,5 годин. Починати його краще з містечка Ворохта, розташованого неподалік.
На території площею понад 32 тис. га розташовані гірські хребти і передгірні зони з буковими, грабовими і хвойними лісами, де мешкає понад два десятки видів тварин, занесених до Червоної книги. Крім цікавих пейзажів, флори і фауни регіон привабливий місцевими звичаями і традиціями, які тут добре збереглися. Можна ознайомитися як з дивами природи, так і з побутом і ремеслами. Притоки річки Прут чудово підходять для любителів екстремального відпочинку. У містечку Косів, що неподалік, є музей Гуцульщини і відомий ринок, де можна знайти цікаві вироби ручної роботи.
Скелі, де колись було язичницьке святилище, привертають увагу незвичайним видом. Їх навіть іноді називають «Карпатськими Сфінксами». Утворившись на морському дні близько 70 млн років тому, скелі досягають 80 м заввишки і простягаються на 1 км. За словами археологів, під час правління Данила Галицького в XIII столітті тут була фортеця. Але місцевість більш відома як притулок повстанців-опричників, народних месників під проводом Олекси Довбуша. Це комплекс терас, ущелин і обривів, де, згідно з легендою, заховане золото. «Стежка Довбуша» починається в урочищі «Дрибка», пролягає між скелями до «Комори Довбуша», виходить на хребет Горган Запрутський і приводить до вихідної видової точки. Довжина маршруту – близько 4 км.
Найвідоміший музей у Коломиї за сумісництвом і єдиний музей писанки у світі. Тут представлено близько 10 тис. розписаних яєць з усіх регіонів країни та діаспори. У колекції немає сувенірних зразків. Усі експонати справжні, розписані вручну, деякі навіть підписані відомими відвідувачами музею. Сама будівля також за формою нагадує яйце заввишки 13,5 м. У місті також є цікавий Музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття. Колекція з 50 тис. експонатів представляє всі види традиційного народного мистецтва гуцулів та жителів Покуття: різьблення по дереву, кування, гончарство, ткацтво, вишивка, а також зразки традиційного одягу горян, гуцульські прикраси з кольорових і дорогоцінних металів, зброю опришків (учасників повстанського руху проти кріпосного права, що мав місце у XV-XIX століттях у Галичині. – Прим. ред. ).
Водоспади, які часто називають сріблястими, нагадують швидше великі пороги на річці Пістинка. Вони заввишки не більше 3-4 м, і головний інтерес викликає швидше мальовнича місцевість навколо водоспадів. Це один з найкрасивіших і найбільш відвідуваних каскадів у Карпатах.
За матеріалами порталів Ukraine-In.Ua, Pizzatravel.Com.Ua и Nedaleko
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…
Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…