Корпорація McDonald’s була заснована ще в 1940 році. Саме ця мережа сформувала культуру фастфуду в Америці і в усьому світі. Багато хто звик, що ці ресторани завжди поруч, зокрема під час подорожей. Але в цих 9 країнах ви їх не знайдете. І ось чому.
До 1995 року на острові був один ресторан McDonald’s, але тепер і його закрили. У країні чинним є закон, що забороняє іноземні мережі швидкого харчування, які існують з 1970-х років. Проте McDonald’s вдалося знайти лазівку в 1985 році, побудувавши свій заклад на військово-морській станції США. Однак після того як її закрили в 1995 році, McDonald’s довелося теж згорнутися.
Напружені відносини між Іраном та Сполученими Штатами унеможливили в цій країні появу західних франшиз. Тому ресторанів McDonald’s в Ірані немає з 1979 року. Але тепер, схоже, у американської компанії і немає шансів, адже в Ірані створили власну мережу фастфуд-закладів – Mash Donald’s.
Колись у цій невеликій європейській країні було аж сім ресторанів McDonald’s, зокрема в Скоп’є. Але в 2013 році у керуючого македонською мережею забрали ліцензію, внаслідок чого всі сім закладів довелося закрити.
З одного боку, економіка цієї близькосхідної держави не надто приваблива для іноземних компаній, а з іншого – місцеві екстремісти погрожували бойовими діями проти будь-якого McDonald’s, який насмілиться відкрити свої двері в країні. Це все пояснює.
У 2003 році McDonald’s купила крихітне кафе у Чорногорії, сподіваючись, що з цього може вийти повноцінний ресторан. Але, незважаючи на те, що фастфуд припав до смаку місцевим жителям і туристам, уряд не дав добро на ведення бізнесу в їхній країні.
У цій країні вкрай негативне ставлення до всього американського, тому не дивно, що McDonald’s тут теж немає. Хоча члени місцевого уряду не гребують фастфудом і навіть замовляють його з Південної Кореї.
Перший McDonald’s мав відкритися в Зімбабве в 2000 році. Однак економічна криза в цій африканській країні змусила власників компанії передумати. Чутки про те, що мережа все-таки зайде на ринок Зімбабве, ходять постійно, але представники McDonald’s їх поки не підтвердили.
У Болівії не заборонений McDonald’s, проте останній ресторан мережі закрився тут ще в 2002 році. Однією з головних причин була збитковість бізнесу: болівійці не поспішали шикуватися в чергу за бургерами і картоплею фрі.
З Ісландії McDonald’s був змушений піти, як і з Зімбабве, через економічну кризу. Останній ресторан закрився в Рейк’явіку в 2009 році. І ймовірність того, що фастфуд повернеться в країну, дуже низька: місцевий уряд піклується про здоров’я нації і пропагує правильне харчування.
За матеріалами Reader’s Digest.
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…
Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…