• 9 країн, де заборонено McDonald's.Вокруг Света. Украина
  9 країн, де заборонено McDonald's
  Їжа
  Середа, 17 листопада 2021

  9 країн, де заборонено McDonald's

  McDonald's - одна з найбільших мереж ресторанів швидкого харчування. Але є кілька точок на карті світу, де вам не вдасться замовити МакМенамі.

  Корпорація McDonald’s була заснована ще в 1940 році. Саме ця мережа сформувала культуру фастфуду в Америці і в усьому світі. Багато хто звик, що ці ресторани завжди поруч, зокрема під час подорожей. Але в цих 9 країнах ви їх не знайдете. І ось чому.

  Бермудські острови (Велика Британія)

  До 1995 року на острові був один ресторан McDonald’s, але тепер і його закрили. У країні чинним є закон, що забороняє іноземні мережі швидкого харчування, які існують з 1970-х років. Проте McDonald’s вдалося знайти лазівку в 1985 році, побудувавши свій заклад на військово-морській станції США. Однак після того як її закрили в 1995 році, McDonald’s довелося теж згорнутися.

  Іран

  Напружені відносини між Іраном та Сполученими Штатами унеможливили в цій країні появу західних франшиз. Тому ресторанів McDonald’s в Ірані немає з 1979 року. Але тепер, схоже, у американської компанії і немає шансів, адже в Ірані створили власну мережу фастфуд-закладів – Mash Donald’s.

  Північна Македонія

  Колись у цій невеликій європейській країні було аж сім ресторанів McDonald’s, зокрема в Скоп’є. Але в 2013 році у керуючого македонською мережею забрали ліцензію, внаслідок чого всі сім закладів довелося закрити.

  Ємен

  З одного боку, економіка цієї близькосхідної держави не надто приваблива для іноземних компаній, а з іншого – місцеві екстремісти погрожували бойовими діями проти будь-якого McDonald’s, який насмілиться відкрити свої двері в країні. Це все пояснює.

  Чорногорія

  У 2003 році McDonald’s купила крихітне кафе у Чорногорії, сподіваючись, що з цього може вийти повноцінний ресторан. Але, незважаючи на те, що фастфуд припав до смаку місцевим жителям і туристам, уряд не дав добро на ведення бізнесу в їхній країні.

  Північна Корея

  У цій країні вкрай негативне ставлення до всього американського, тому не дивно, що McDonald’s тут теж немає. Хоча члени місцевого уряду не гребують фастфудом і навіть замовляють його з Південної Кореї.

  Зімбабве

  Перший McDonald’s мав відкритися в Зімбабве в 2000 році. Однак економічна криза в цій африканській країні змусила власників компанії передумати. Чутки про те, що мережа все-таки зайде на ринок Зімбабве, ходять постійно, але представники McDonald’s їх поки не підтвердили.

  Болівія

  У Болівії не заборонений McDonald’s, проте останній ресторан мережі закрився тут ще в 2002 році. Однією з головних причин була збитковість бізнесу: болівійці не поспішали шикуватися в чергу за бургерами і картоплею фрі.

  Ісландія

  З Ісландії McDonald’s був змушений піти, як і з Зімбабве, через економічну кризу. Останній ресторан закрився в Рейк’явіку в 2009 році. І ймовірність того, що фастфуд повернеться в країну, дуже низька: місцевий уряд піклується про здоров’я нації і пропагує правильне харчування.

  За матеріалами Reader’s Digest.