1.Близько 10% глобального ВВП створюється за рахунок туризму. Якщо порівняти ці дані з часткою сільського господарства (4%) і промисловості (трохи більше 30%), цифри вражають. Туристи залишають гроші в тих країнах, де відпочивають, і тим самим сприяють створенню нових робочих місць у сфері обслуговування, будівництва нових готелів, галерей, ресторанів тощо. За останні 50 років (до 2020 року) це єдина галузь економіки, яка невпинно росла, незважаючи на кризи та землетруси. Але пандемія внесла корективи: в 2020 році кількість туристів у світі впала на 73% (на 1 млрд); у першому кварталі 2021 року – на 88%.
2. Серед туристів епохи до пандемії було найбільше європейців (600 мільйонів на рік, щоправда, за офіційною статистикою Асоціації з туризму сюди включені й туристи з Росії) і вихідців з Азії (300 млн на рік , передусім з Китаю. Саме китайці витрачали на подорожі більше, ніж громадяни інших країн – 261 млрд доларів на рік (для порівняння – номінальний ВВП України за 2020 рік – 155.5 млрд доларів).
3. Крім користі економіці і радості самим мандрівникам туризм завдає і шкоди – насамперед екології та частково місцевим жителям . Особливо вразлива природа островів, де через наплив туристів руйнуються екосистеми. Зокрема, у березні 2018 року влада Філіппін повністю закрила для туристів на півроку один з найпопулярніших островів – Боракай, де море було дуже забруднене зливаннями з каналізації. Влада Таїланду повністю закрила ще в 2016 році на невизначений термін кілька знаменитих островів, серед яких Ко Шії. Туристам туди дороги немає.
Також протягом чотирьох місяців, з червня по вересень 2018 року, був закритий знаменитий пляж на острові Пхі-Пхі (Таїланд), що став шалено популярним після виходу фільму “Пляж” з Ді Капріо.
Навіть Еверест потопає у смітті, перетворившись на найбільш високогірний смітник. На тибетському боці Гімалаїв чинне правило: кожен альпініст має винести з гори 8 кг сміття або сплатити штраф – $ 100 за кг.
4. Найбільший готель у світі – це готель First World Hotel and Plaza у Гентинг-Хайлендс (Малайзія), який налічує 7350 готельних номерів. Він складається з трьох корпусів.
Найбільший басейн у світі – близько 250 млн літрів – міститься на курорті Сан Альфонсо Дель-Мара у Чилі.
Найдовший безпосадочний авіарейс у світі – з Дохи (Катар) в Окленд (Нова Зеландія). Довжина маршруту, що перетинає десять часових поясів і п’ять держав, становить 14500 кілометрів. Цей рейс авіакомпанії Qatar Airways виконує літак Boeing 777-200LR. Час у дорозі 16 годин 15 хвилин, назад – 17 годин 30 хвилин.
А найкоротший регулярний рейс британська авіакомпанія Loganair робить між островами Вестрей (Westray) і Папа Вестрей (Papa Westray) у Шотландії. Відстань між ними становить лише 2,7 кілометра, що судно долає за 80 секунд.
5. Подорожі зменшують ризик серцево-судинних захворювань. Люди, які віддаляються від своїх домівель і звичної обстановки під час відпустки, як правило, менш напружені і тривожні. Багаторічне дослідження Framingham Heart Study у Массачусетсі (США) показало, що чоловіки і жінки, які щороку подорожують, значно рідше страждають насерцеві напади та інші захворювання серця.
Як повідомляв портал “Навколо світу. Україна”, капсула для космічного туризму успішно пройшла випробування (відео).
Подорожі — це завжди щось більше, ніж просто переміщення між точками на карті. Це можливість…
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…