Багато комах виробляють гіркі або навіть токсичні речовини, які роблять їх не надто бажаною здобиччю хижаків. Однак для того, щоб захист спрацював, хижак має чітко розуміти, що саме ця жертва потенційно огидна на смак або небезпечна. Тому такі види можуть мати яскраве попереджувальне забарвлення або сигналізувати про небезпеку – наприклад, звуками, як це роблять деякі метелики.
Таким же чином захищені і нічні жуки-світляки, однак ніщо у їхньому вигляді і забарвленні не попереджає про це нападника. Ентомологи давно підозрювали, що таке завдання у них виконують органи світіння – лантерна. Однак лише тепер Джесс Барбер і його колеги продемонстрували, що вогники світляків можуть служити не лише для приваблювання партнерів, а й для захисту.
Вчені провели експеримент, прикривши ті органи комах, що світяться. Для початку трьом комахоїдним кажанам, які утримувалися в неволі і раніше світляків не бачили, показали світляків у «звичайному» вигляді. Уже після декількох спроб вони припинили атакувати неприємних жуків.
Однак потім у клітку впустили світляків, органи світіння яких були закриті крихітними паперовими пасками і краплями чорної фарби. Такі комахи дійсно погано розпізнавалися кажанами, і їм знадобилося набагато більше часу, щоб зрозуміти, що здобич надто огидна на смак і її краще не чіпати.
За матеріалами Science Advances
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…
Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…