Наші співвітчизники нерідко шукають спосіб оминути суворі коронавірусні обмеження при поїздці за кордон. І деколи це їм вдається – наприклад, за деякими свідченнями у соцмережах, у Швейцарії на гірськолижних курортах сертифікати про вакцинацію потрібні лише формально. Але в Австрії справи інші.
Про це написала на своїй сторінці у Facebook Ірина Немирович, директор Українського центру охорони здоров’я (UHC), яка зараз перебуває в Австрії на гірськолижному курорті Майргофен (Mayrhofen) у долині Зіллерталь (Zillertal).
“Перед виїздом на лижі підписалася на один із телеграм-чатиків, у котрих обговорюють катання в Альпах та Андорі, – написала Ірина Немирович. – 90% розмов там про те, як обійти європейські правила та обмеження. Як потрапити на каталку в італійські Альпи, коли Італія офіційно закрита для українців. Чи точно-преточно ніяк не можна потрапити в Австрію просто з ПЛР (тут обов‘язкове щеплення на законодавчому рівні). Чи можна потрапити на підйомники і в ресторани без бустерного щеплення. А якщо жити в апартаментах і їсти бутерброди, на підйомник все одно не пустять, так? На щастя, із більшістю країн Європи на цих наших співвітчизників чекає розчарування”.
Ірина описала актуальний стан справ з перевіркою сертифікатів про вакцинацію на австрійських гірськолижних курортах. За її словами, в Австрії ретельно перевіряють сертифікати на підйомниках, у ресторанах та магазинах. Звіряють ім’я у сертифікаті із паспортом, перевіряють дати. Просять показати, що це точно третя доза. Сканують QR код. Тому без бустера туристам “світить” лише заправка і супермаркет.
“На підйомниках, навіть відкритих, треба бути в респіраторі/бафі/балаклаві – про це постійно нагадують. У приміщеннях – респіратор (не маска). Скрізь у ресторанах розміщені QR коди для добровільної реєстраціі і подальшого відслідковування захворілих. Відчуваєш себе максимально безпечно. Звичайно, без традиційних розваг apres-ski не так весело, але зате більше шансів втекти від омікрону”, – додала пані Ірина.
На гірськолижних курортах Австрії приймають як сертифікати у додатку “Дія”, так і паперові міжнародні серифікати, видані сімейним лікарем (з підписами, печатками та зазначенням назви вакцин, але без QR-коду). Це важливо, оскільки ще не всі українці, які зробили бустерну дозу вакцини, встигли отримати оновлену версію сертифікату у програмі “Дія”.
Згідно з офіційними джерелами (наприклад, порталом МЗС України https://tripadvisor.mfa.gov.ua/), зараз в’їзд до країни можливий тільки для повністю вакцинованих осіб або тих, які нещодавно перенесли хворобу, зокрема в’їзд без реєстрації та без карантину можливий на умові наявності: 1) сертифікату про бустерну вакцинацію (3 дози); або 2) сертифікату про повну вакцинацію + негативний ПЛР-тест; або 3) з підтвердженням про одужання після захворювання на COVID-19 (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 180 днів, оформлена англійською або німецькою мовами) + негативний ПЛР-тест.
Бустерна вакцінація обов`язкова для в’їзду в Австрію, якщо з моменту другої дози минуло більше 180 днів.
Австрія визнає всі вакцини, дозволені в Україні, однак із вакциною Sinovac-CoronaVac не пустять ні в готель, ні в ресторан, ні на гірськолижний витяг. Якщо у вас перші дози CoronaVac, потрібна бустерна доза іншою вакциною.
Читайте також:
Альпійські канікули: 5 найкращих гірськолижних курортів у Європі
Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…
Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…
Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…
Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…
Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…
Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…