• Чи можна на гірськолижних курортах Австрії кататися без сертифікату про вакцинацію?.Вокруг Света. Украина
  Чи можна на гірськолижних курортах Австрії кататися без сертифікату про вакцинацію?
  Подорожі
  Середа, 2 лютого 2022

  Чи можна на гірськолижних курортах Австрії кататися без сертифікату про вакцинацію?

  Українка, яка зараз перебуває на одному з австрійських гірськолижних курортів, описала у соціальних мережах, як реально діють коронавірусні обмеження на гірськолижних курортах Австрії.

  Наші співвітчизники нерідко шукають спосіб оминути суворі коронавірусні обмеження при поїздці за кордон. І деколи це їм вдається – наприклад, за деякими свідченнями у соцмережах, у Швейцарії на гірськолижних курортах сертифікати про вакцинацію потрібні лише формально. Але в Австрії справи інші.

  Про це написала на своїй сторінці у Facebook Ірина Немирович, директор Українського центру охорони здоров’я (UHC), яка зараз перебуває в Австрії на гірськолижному курорті Майргофен (Mayrhofen) у долині Зіллерталь (Zillertal).

  Перед виїздом на лижі підписалася на один із телеграм-чатиків, у котрих обговорюють катання в Альпах та Андорі, – написала Ірина Немирович. – 90% розмов там про те, як обійти європейські правила та обмеження. Як потрапити на каталку в італійські Альпи, коли Італія офіційно закрита для українців. Чи точно-преточно ніяк не можна потрапити в Австрію просто з ПЛР (тут обов‘язкове щеплення на законодавчому рівні). Чи можна потрапити на підйомники і в ресторани без бустерного щеплення. А якщо жити в апартаментах і їсти бутерброди, на підйомник все одно не пустять, так? На щастя, із більшістю країн Європи на цих наших співвітчизників чекає розчарування”.

  Ірина описала актуальний стан справ з перевіркою сертифікатів про вакцинацію на австрійських гірськолижних курортах. За її словами, в Австрії ретельно перевіряють сертифікати на підйомниках, у ресторанах та магазинах. Звіряють ім’я у сертифікаті із паспортом, перевіряють дати. Просять показати, що це точно третя доза. Сканують QR код. Тому без бустера туристам “світить” лише заправка і супермаркет.

  “На підйомниках, навіть відкритих, треба бути в респіраторі/бафі/балаклаві – про це постійно нагадують. У приміщеннях – респіратор (не маска). Скрізь у ресторанах розміщені QR коди для добровільної реєстраціі і подальшого відслідковування захворілих. Відчуваєш себе максимально безпечно. Звичайно, без традиційних розваг apres-ski не так весело, але зате більше шансів втекти від омікрону”, – додала пані Ірина.

  На гірськолижних курортах Австрії приймають як сертифікати у додатку “Дія”, так і паперові міжнародні серифікати, видані сімейним лікарем (з підписами, печатками та зазначенням назви вакцин, але без QR-коду). Це важливо, оскільки ще не всі українці, які зробили бустерну дозу вакцини, встигли отримати оновлену версію сертифікату у програмі “Дія”.

  Згідно з офіційними джерелами (наприклад, порталом МЗС України https://tripadvisor.mfa.gov.ua/), зараз в’їзд до країни можливий тільки для повністю вакцинованих осіб або тих, які нещодавно перенесли хворобу, зокрема в’їзд без реєстрації та без карантину можливий на умові наявності: 1) сертифікату про бустерну вакцинацію (3 дози); або 2) сертифікату про повну вакцинацію + негативний ПЛР-тест; або 3) з підтвердженням про одужання після захворювання на COVID-19 (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 180 днів, оформлена англійською або німецькою мовами) + негативний ПЛР-тест.

  Бустерна вакцінація обов`язкова для в’їзду в Австрію, якщо з моменту другої дози минуло більше 180 днів.

  Австрія визнає всі вакцини, дозволені в Україні, однак із вакциною Sinovac-CoronaVac не пустять ні в готель, ні в ресторан, ні на гірськолижний витяг. Якщо у вас перші дози CoronaVac, потрібна бустерна доза іншою вакциною.

  Читайте також:

  Альпійські канікули: 5 найкращих гірськолижних курортів у Європі

  Завантажити ще