• ЄС дозволив в'їжджати туристам із вакциною CoronaVac.Вокруг Света. Украина
  ЄС дозволив в'їжджати туристам із вакциною CoronaVac
  Подорожі
  Середа, 23 лютого 2022

  ЄС дозволив в'їжджати туристам із вакциною CoronaVac

  Держави ЄС ухвалили оновлені рекомендації щодо допуску вакцинованих мандрівників.

  До цих пір в ЄС були схвалені для використання вакцини від 5 виробників: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson та Novavax. Перші чотири вакцини активно застосовувалися в Україні, тому щеплені ними українці не мали проблем із в’їздом.

  Однак п’ятою найпопулярнішою вакциною в нашій країні була китайська вакцина CoronaVac від компанії Sinovac. Вона схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я, але не отримала схвалення до застосування в ЄС. Досі лише окремі країни в індивідуальному порядку дозволяли в’їзд вакцинованих «Короноваком» людей.

  22 лютого ЄС закликав держави-члени зняти обмеження на туристичні поїздки для осіб, вакцинованих вакцинами, схваленими ЄС або ВООЗ, тобто CoronaVac, зокрема. Як і раніше, залишається обов’язковим дотримання термінів вакцинації. Мандрівники пускаються тільки в тому випадку, якщо отримали останню дозу початкової вакцинації не менше ніж за 14 днів і не більше ніж за 270 днів до в’їзду, або отримали бустерну дозу.

  Втім, нові правила передбачають додаткові умови для вакцинованих китайською вакциною. Зокрема, держави-члени на власний розсуд можуть вимагати надати ПЛР-тест або вимагати самоізоляції після прибуття, незважаючи на те, що для осіб, щеплених схваленими в ЄС вакцинами, такі вимоги не висуваються.

  Також ЄС порекомендував дозволити в’їзд для нещеплених дітей віком до 18 років, однак також залишив можливість державам-членам вимагати після в’їзду ізоляції нещеплену дитину, яка має подорожувати лише з повністю вакцинованим дорослим.

  Нові рекомендації мають набути чинності 1 березня. Правила перетину кордону кожна держава-член прийматимуть самостійно.

  За матеріалами Consilium.europa.eu

  Фото: Depositphotos

   

  Завантажити ще