Наука

Як дістатися до Марса за 45 днів? Потрібно лише “осідлати” лазер

У 2018 році космічне агентство NASA поставило перед інженерами непросте завдання. Вони повинні були спроєктувати місію на Марс, яка доставить вантаж вагою щонайменше тисячу кілограмів за час не більше ніж 45 днів, а також з можливістю здійснювати польоти на більші відстані, у тому числі й за межі Сонячної системи. Встановлення такого короткого часу було викликано бажанням доставляти вантажі, а через деякий час і астронавтів на Марс із мінімальними шкідливими ефектами від галактичних космічних променів та сонячних бур. Програма SpaceX Ілона Маска передбачала, що подорож людей на Марс займе близько шести місяців на ракетах із хімічним паливом.

Проте концепція вчених університету МакГілла ґрунтується на решітках з інфрачервоних лазерів, розташованих на Землі. Діаметр лазерної решітки 10 метрів, і вона поєднує в собі безліч невидимих ​​інфрачервоних променів. Довжина хвилі кожного близько 1 мікрона, а загальна потужність складе 100 мегаватів. Саме стільки електрики споживають 80 тисяч будинків у США. Вантаж перебуватиме на еліптичній орбіті Землі. Він буде забезпечений відбивачем, який направить потік лазерних променів із Землі у відсік, що містить водневу плазму. Після того як плазмі нагріється до достатньої температури, газоподібний водень, що утворився, почне виходити з сопла. Так створюватиметься тяга, яка відправить корабель із Землі за 58 хвилин. При цьому бічні двигуни продовжуватимуть підтримувати корабель на одній лінії з лазерним променем, оскільки Земля обертається.

Коли лазер припинить роботу, вантаж летітиме зі швидкістю майже 17 кілометрів на секунду. Цієї швидкості вистачить, щоб пролетіти відстань до місяця за якихось 8 годин. Коли вантаж досягне атмосфери Марса через півтора місяця, його швидкість складатиме близько 16 кілометрів на годину. Проте з розміщенням вантажу на орбіті Марса можуть виникнути проблеми, які вчені намагаються вирішити.

Швидше за все, перші люди не полетять на Марс за допомогою методу, запропонованого вченими університету МакГілла. Однак після того, як на Червоній планеті буде засновано постійну колонію, людству знадобиться система, яка зможе доставляти людей туди швидше. Як мінімум для того, щоб уникнути небезпек випромінювання.

Виправляння вантажів, а може і людей на Марс за допомогою лазерів може розпочатися приблизно через 10 років після перших пілотованих місій. Можливо, це буде близько 2040 року.

За матеріалами Phys.org

Читайте також:

Червона четверта: Цікаві факти про Марс

На Марсі знайшли кратер у вигляді пня. Які таємниці він зберігає?

Вокруг Света

Recent Posts

Що таке метавсесвіт? Як криптовалюта живить віртуальну реальність в Україні

Оскільки цифровий ландшафт продовжує розвиватися, з’явилася захоплююча концепція: метавсесвіт. Цей простір віртуальної реальності поєднує в…

3 тижні ago

Бані в Україні: Традиції та сучасність

Баня — це не просто місце для очищення тіла, а справжній ритуал, що поєднує в…

5 місяців ago

Плюси та мінуси Wi-Fi: як зберегти безпеку та максимально використати безпровідний інтернет

Для користування домашнім інтернетом велика кількість абонентів віддає перевагу бездротовому з’єднанню. Ця технологія є основою…

5 місяців ago

3 неймовірні рекорди, які ніхто ще не побив

Спорт знає безліч рекордів, що вражають складністю. Але є серед них особлива категорія — ті…

6 місяців ago

Ethereum: створення багатства за допомогою довгострокових інвестицій

Інвестування може бути заплутаним, оскільки існує така кількість варіантів і ризиків. Ціна Ethereum пропонує багатообіцяюче…

7 місяців ago

Різноманітність онлайн ігор

Онлайн казино - це інтернет-платформа, яка пропонує азартні ігри, такі як слоти, рулетка, блекджек, покер…

7 місяців ago