• Як дістатися до Марса за 45 днів? Потрібно лише
  Як дістатися до Марса за 45 днів? Потрібно лише "осідлати" лазер
  Наука
  Середа, 9 лютого 2022

  Як дістатися до Марса за 45 днів? Потрібно лише "осідлати" лазер

  Чи може лазер відправити на Марс космічний корабель? Таку пропозицію висунула команда вчених з університету МакГілла. Відповідно до їх проєкту, встановлена на Землі інфрачервона лазерна решітка нагріє водневу плазму в руховому відсіку корабля. А потім за допомогою тяги від газоподібного водню вантаж, а може й люди, зможуть дістатися Червоної планети лише за 45 днів.

  У 2018 році космічне агентство NASA поставило перед інженерами непросте завдання. Вони повинні були спроєктувати місію на Марс, яка доставить вантаж вагою щонайменше тисячу кілограмів за час не більше ніж 45 днів, а також з можливістю здійснювати польоти на більші відстані, у тому числі й за межі Сонячної системи. Встановлення такого короткого часу було викликано бажанням доставляти вантажі, а через деякий час і астронавтів на Марс із мінімальними шкідливими ефектами від галактичних космічних променів та сонячних бур. Програма SpaceX Ілона Маска передбачала, що подорож людей на Марс займе близько шести місяців на ракетах із хімічним паливом.

  Проте концепція вчених університету МакГілла ґрунтується на решітках з інфрачервоних лазерів, розташованих на Землі. Діаметр лазерної решітки 10 метрів, і вона поєднує в собі безліч невидимих ​​інфрачервоних променів. Довжина хвилі кожного близько 1 мікрона, а загальна потужність складе 100 мегаватів. Саме стільки електрики споживають 80 тисяч будинків у США. Вантаж перебуватиме на еліптичній орбіті Землі. Він буде забезпечений відбивачем, який направить потік лазерних променів із Землі у відсік, що містить водневу плазму. Після того як плазмі нагріється до достатньої температури, газоподібний водень, що утворився, почне виходити з сопла. Так створюватиметься тяга, яка відправить корабель із Землі за 58 хвилин. При цьому бічні двигуни продовжуватимуть підтримувати корабель на одній лінії з лазерним променем, оскільки Земля обертається.

  Коли лазер припинить роботу, вантаж летітиме зі швидкістю майже 17 кілометрів на секунду. Цієї швидкості вистачить, щоб пролетіти відстань до місяця за якихось 8 годин. Коли вантаж досягне атмосфери Марса через півтора місяця, його швидкість складатиме близько 16 кілометрів на годину. Проте з розміщенням вантажу на орбіті Марса можуть виникнути проблеми, які вчені намагаються вирішити.

  Швидше за все, перші люди не полетять на Марс за допомогою методу, запропонованого вченими університету МакГілла. Однак після того, як на Червоній планеті буде засновано постійну колонію, людству знадобиться система, яка зможе доставляти людей туди швидше. Як мінімум для того, щоб уникнути небезпек випромінювання.

  Виправляння вантажів, а може і людей на Марс за допомогою лазерів може розпочатися приблизно через 10 років після перших пілотованих місій. Можливо, це буде близько 2040 року.

  За матеріалами Phys.org

  Читайте також:

  Червона четверта: Цікаві факти про Марс

  На Марсі знайшли кратер у вигляді пня. Які таємниці він зберігає?

  Завантажити ще