• «Хаббл» зазирнув у зоряну колиску пилових хмар.Вокруг Света. Украина
    «Хаббл» зазирнув у зоряну колиску пилових хмар
    Наука
    Понеділок, 7 лютого 2022

    «Хаббл» зазирнув у зоряну колиску пилових хмар

    Космічний телескоп Hubble NASA/ESA сфотографував область зореутворення, відому як Хмара Хамелеона I (Cha 1).

    Це – один із трьох сегментів хмарного комплексу Хамелеон. Він являє собою велику область пилових та газових хмар завширшки 65 світлових років.

    Хмарна колиска зірок новонароджених і тих, що формуються, розташована приблизно в 500 світлових роках від Землі. Комплекс займає більшу частину сузір’я Хамелеон, що знаходиться у південній півкулі неба.

    Нове зображення телескопа «показує пилово-темні хмари, в яких формуються зірки, сліпучі відбивні туманності, що світяться світлом яскраво-блакитних молодих зірок, і сяючі вузли, які називають об’єктами Хербіга-Аро», – написали астрономи телескопа.

    Об’єкти Хербіга-Аро – це яскраві згустки та дуги міжзоряного газу. Вони отримують енергію від струменів, які випускають протозірки, що формуються. У центрі біло-жовтогарячої хмари в нижній частині зображення можна побачити одну з таких протозірок.

    Блискучі білі струмені гарячого газу викидаються вузькими потоками з полюсів протозірки, створюючи об’єкт Хербіга-Аро під назвою HH 909A.

    Фото: Hubble NASA/ESA

    І доки астрономи думають над відповіддю на питання, скільки ще прослужить телескоп «Хаббл», він продовжує регулярно надсилати на Землю вражаючі знімки.

    Hubble отримав зображення Cha 1 під час пошуку надзвичайно тьмяних коричневих карликів із малою масою. Для цього використовувалася ширококутна камера WFPC2.

    У звіті про дослідження астрономи повідомили про виявлення шести кандидатів у коричневі карлики з малою масою. Відкриття допоможе команді краще зрозуміти ці об’єкти.

    За матеріалами Sci News

     

    Завантажити ще