• Марсохід NASA подолав на Червоній планеті рекордний маршрут.Вокруг Света. Украина
  Марсохід NASA подолав на Червоній планеті рекордний маршрут
  Наука
  Середа, 9 лютого 2022

  Марсохід NASA подолав на Червоній планеті рекордний маршрут

  Ровер Perseverance здійснив найдовшу подорож в історії. За одну марсіанську добу він подолав 245,76 м.

  І таким чином встановив рекорд серед усіх марсоходів, які досліджували Червону планету.

  За даними Лабораторії реактивного руху NASA, функція автопілотування марсохода Perseverance добре проявила себе на пересіченій марсіанській місцевості.

  Пропрацювавши на Червоній планеті менше року, Perseverance встановив новий рекорд дальності. І залишив позаду попереднього рекордсмена – марсохід Opportunity. У 2015 році він подолав відстань у 214 м за одну марсіанську добу, або сол. (Один сол становить близько 24 годин 39 хвилин. – Ред.).

  У твіттері марсохода Perseverance з’явилося повідомлення: «Після кількох місяців вивчення цієї області я в дорозі. Завдяки функції автопілотування я можу долати довші відстані, ніж будь-коли раніше».

  До цього марсохід NASA протягом кількох тижнів перебував на одному місці. Він намагався усунути несправності в механізмі збирання марсіанських порід. А розв’язавши проблему, Perseverance почав готуватися до багатокілометрової поїздки до найближчої, західної дельти висохлої річки.

  Команда марсохода припускає, що в цьому районі Perseverance зможе зібрати зразки, в яких потенційно містяться рештки давніх мікроорганізмів.

  Також дослідники поставили собі за мету знайти баланс між перебуванням марсохода одному місці для збирання зразків та його переміщенням для вивчення інших зон.

  За матеріалами Space

   

   

  Завантажити ще