• На Марсі знайшли кратер у вигляді пня. Які таємниці він зберігає?.Вокруг Света. Украина
  На Марсі знайшли кратер у вигляді пня. Які таємниці він зберігає?
  Наука
  Вівторок, 1 лютого 2022

  На Марсі знайшли кратер у вигляді пня. Які таємниці він зберігає?

  Знімок кратера-пня, наповненого водяним льодом, опублікувало Європейське космічне агентство (ESA).

  Фото кратера, що сформувався внаслідок удару астероїда, зробив орбітальний апарат місії ExoMars – Trace Gas Orbiter (TGO). В агентстві вважають, що концентричні кільця марсіанського пня можуть зберігати докладну інформацію про клімат Червоної планети.

  Кратер знаходиться на півночі області, відомої як Ацідалія Планітія (Acidalia Planitia). До речі, саме тут застряг вигаданий астронавт Марк Уотні з книги та фільму «Марсіанін».

  Нині дослідники обговорюють ймовірність того, що північні рівнини колись містили великий океан або інші водоймища, можливо, вкриті льодом.

  В ESA розповіли, що внутрішня частина кратера заповнена відкладеннями, які, ймовірно, містять лід.

  Вони відносяться до раннього періоду історії Марса. Тоді нахил осі обертання планети дозволив сформуватися відкладенням водяного льоду на більш низьких широтах, ніж сьогодні.

  Тріщини кратера у формі багатокутника та півкола, можливо, є результатом сезонних змін температури. Ці зміни змушували багатий льодом матеріал розширюватися та стискатися.

  Апарат Trace Gas Orbiter прибув на Марс у 2016 році. А свою дослідницьку місію розпочав 2018-го.

  Крім отримання вражаючих знімків Червоної планети, TGO каталогізує гази марсіанської атмосфери і складає карту поверхні, щоб знайти області, багаті водою.

  За матеріалами ESA и CNN

   

   

  Завантажити ще